41 пациєнтська організація звернулася до Тимошенко з проханням не поширювати неправдиву інформацію

Поділитися
41 пациєнтська організація звернулася до Тимошенко з проханням не поширювати неправдиву інформацію Тимошенко вважає, що програма держзакупівель ліків є неефективною © ВО Батьківщина
На думку організацій, лідерка "Батьківщини" на погоджувальній раді озвучила недостовірні дані щодо закупівлі ліків.

Представники 41 пацієнтської організації закликають лідерку Всеукраїнського Об'єднання "Батьківщина" Юлію Тимошенко не поширювати неправдиву та недостовірну інформацію щодо закупівель ліків, тому що така інформація працює лише на дискредитацію медичної реформи, йдеться у відкритому листі організацій, який спрямований до Тимошенко.

Цей лист став відповіддю на виступ Тимошенко на погоджувальній раді, на якій вона озвучила, на думку організацій, неправдиві цифри та дані щодо медичної реформи.

"Закликаємо Вас, шановна Юліє Володимирівно, як лідера фракції, не озвучувати неперевірену інформацію та не вводити в оману виборців та народних депутатів", – йдеться у зверненні.

Також у листі політичну діячку прохають не дискредитувати та не знецінювати реформу державних закупівель.

"Дискредитувати та знецінювати її (реформу – ред.) – значить нехтувати проблемами пацієнтів та використовувати чуже горе для гучних популістичних гасел" – наголосили у повідомленні.

Як приклад, в організаціях заявляють, що закупівля ліків через на міжнародному рівні дозволила заощадити до 39% бюджетних коштів.

"Деякі ліки закуповуються у 67 разів дешевше, ніж це робив МОЗ до 2015 року. Кількість додатково закуплених ліків на заощаджені кошти за деякими програмами сягає до 70%. Понад 60% ліків міжнародні організації закуповують напряму у виробників, в порівнянні з кількома відсотками виробників, які заходили на тендери МОЗ", - пояснили у зверненні до політика.

Раніше на погоджувальній раді Тимошенко заявила, що "держава платить мільярди гривень передплатою, а ліки не постачаються. А ті, що постачаються, - мають низьку якість та майже прострочений термін".

Нагадаємо, що нові вимоги до виписки рецептів на ліки та медвироби вступили в дію 22 травня 2018 року. Нова форма рецепту є передумовою для впровадження електронного рецепту, який поступово має витіснити паперовий. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як ФОП. Наразі, як зазначають у Міністерстві охорони здоров'я України, поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля заповнюватимуться на паперових бланках.

У 2018 році перелік препаратів, які українці можуть отримати за урядовою програмою "Доступні ліки", збільшився з 198 до 239 найменувань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі