31 жовтня соціологи мають намір провести екзіт-пол 50 тисяч виборців - Політика - dt.ua

31 жовтня соціологи мають намір провести екзіт-пол 50 тисяч виборців

27 серпня, 2004, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 27 серпня-3 вересня

У день голосування на президентських виборах п’ять відомих соціологічних організацій проведуть екзіт-пол, плануючи опитати майже 50 тисяч виборців...

У день голосування на президентських виборах п’ять відомих соціологічних організацій проведуть екзіт-пол, плануючи опитати майже 50 тисяч виборців.

Для організації цього проекту створено консорціум, куди ввійшли Київський міжнародний інститут соціології, Центр політичних і економічних досліджень імені Олександра Разумкова, центр «Соціс» і Фонд «Демократичні ініціативи», повідомив на прес-конференції в п’ятницю директор «Демініціатив» Ілько Кучерів.

У день виборів планується одночасно провести чотири самостійних опитування — екзіт-пол. Роботу проведуть Київський міжнародний інститут соціології, Центр Разумкова, «Соціальний моніторинг» і «Соціс». Потім результати опитувань об’єднають та оприлюднять відразу після закриття виборчих дільниць.

Фонд «Демініціативи» координуватиме проект, забезпечуючи зв’язок із громадськістю й інформаційну складову.

Сьогодні проект фінансують посольство Швейцарії, Норвегії, Голландії, Міжнародний центр «Відродження», Національний фонд підтримки демократії (США), а також фонд Ч.Ст.Мотта. Планується, що проект також підтримають посольства інших країн та інші фонди.

Екзіт-пол проводитиметься на більш як 1,5 тисячі виборчих дільниць. Вибіркою буде охоплено всі міста країни з населенням понад 20 тисяч чоловік — загалом 152 міста, 37 селищ міського типу та понад 420 сіл.

І.Кучерів не зміг назвати вартість проекту, пославшись на те, що укладено ще не всі контракти. Проте він пообіцяв: цю цифру буде оприлюднено.

Результати опитування розмістять на сайті www.exitpoll. org.ua. Вони також розсилатимуться на кілька тисяч електронних адрес бази соціологічних фірм. Крім того, результати планується оприлюднити в телешоу «Ніч виборів», а також через прес-центри в Києві й у всіх обласних центрах.

І.Кучерів також повідомив, що проведення екзіт-полу є складовою частиною діяльності громадської коаліції «Новий вибір-2000», яка об’єднує понад сто громадських організацій у центрі й регіонах.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво