Замах на цінності - Право - dt.ua

Замах на цінності

4 серпня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №30, 4 серпня-19 серпня

Голова Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Рене ван дер Лінден закликає президента Польщі Леха Качиньського зняти свою пропозицію щодо відновлення смертної кари в Європі...

Голова Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Рене ван дер Лінден закликає президента Польщі Леха Качиньського зняти свою пропозицію щодо відновлення смертної кари в Європі. Про це повідомили у прес-службі ПАРЄ. У листі до президента Польщі голова ПАРЄ висловив глибоку стурбованість стосовно пропозиції відновити в Європі смертну кару. «Питання щодо скасування смертної кари за будь-яких обставин перебуває в центрі уваги Ради Європи. Створення простору, де смертну кару де-факто скасовано у 46 державах — членах Ради Європи, від Ісландії на заході і до Владивостока на сході, від Норвегії на півночі і до Туреччини на південному сході, є одним із найбільших досягнень нашої організації».

Ван дер Лінден нагадав, що вже багато років поспіль скасування смертної кари є основною умовою прийому нових членів до Ради Європи. У ПАРЄ вважають, що смертній карі немає місця у правових системах сучасних цивілізованих країн. Припускати, що її відновлення може так чи інакше сприяти прогресу, було б прямим замахом на наші спільні цінності, що ґрунтуються на повазі людської гідності. «Поновлення смертної кари стало б серйозним кроком назад у справі створення загальноєвропейського простору поваги демократії, прав людини і верховенства закону», — зазначено в листі.

Пан Лінден пообіцяв, що з огляду на серйозність питання асамблея й надалі пильно стежитиме за розвитком ситуації. «Висловлюю надію, що Ви, зваживши на нашу стурбованість, вважатимете за потрібне переглянути свою позицію і знімете свою пропозицію», — додав ван дер Лінден, звертаючись до Качиньського.

Президент Польщі наприкінці липня пообіцяв розгорнути кампанію за повернення смертної кари у кримінальні кодекси країн Євросоюзу. За його словами, ЄС незабаром зрозуміє, що вища міра є виправданою, якщо це покарання за вбивство.

«Країни, які відмовляються від цього покарання, нагороджують злочинця надзвичайною перевагою перед його жертвою, перевагою життя над смертю», — пояснив польський президент.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво