ЗАКОН ПРО ІММІГРАЦІЮ: ГОСТИННІСТЬ ТУТ НІ ДО ЧОГО - Право - dt.ua

ЗАКОН ПРО ІММІГРАЦІЮ: ГОСТИННІСТЬ ТУТ НІ ДО ЧОГО

1 грудня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №47, 1 грудня-8 грудня

Верховна Рада України у вівторок розглянула в першому читанні законопроект «Про імміграцію», що передбачає квоту імміграції, яку встановлює Кабінет міністрів на кожний календарний рік...Верховна Рада України у вівторок розглянула в першому читанні законопроект «Про імміграцію», що передбачає квоту імміграції, яку встановлює Кабінет міністрів на кожний календарний рік. Починаючи від 1994 року, значно зросла кількість заяв із проханням надання українського громадянства. Якщо 1994-го таких заяв було 5763, то торік їх кількість становила 72,8 тис.

Документ визначає імміграцію як прибуття в Україну у встановленому порядку іноземців чи осіб без громадянства лише в одному випадку — на постійне проживання. Відповідно до законопроекту, питаннями імміграції в Україні займатиметься центральний орган виконавчої влади зі справ міграції.

Законопроект припускає, що клопотання про видачу дозволу на імміграцію подають у дипломатичні представництва і консульські установи України за кордоном і в органи міграційної служби нашої держави.

Дозвіл на імміграцію поза квотою надається чоловіку або дружині, дітям і батькам громадян України, а також особам, які народилися чи постійно проживали на її території, а також їхнім нащадкам; членам сімей іноземців чи осіб без громадянства, яким в Україні наданий притулок.

Відповідний дозвіл у межах квот може даватися, зокрема, видатним діячам науки і мистецтва, прибуття яких відповідає інтересам України, іноземцям чи особам без громадянства, які інвестували гроші в українську економіку не менше 0 тис. у встановленому Кабінетом міністрів порядку, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Дозвіл на імміграцію може бути скасовано, зокрема, якщо з’ясується, що він отриманий на підставі подання неправдивих відомостей, підроблених документів або документів, що втратили силу, а також у випадку, коли іммігрант засуджений до позбавлення волі за вироком українського суду, що набрав чинності.

На сьогодні в Україні перебувають 1,6 мільйона нелегальних мігрантів.

За словами народного депутата Романа Безсмертного, протягом 1991—1999 рр. на території України були затримані за нелегальне проживання близько 80 тисяч осіб. І тільки торік таких осіб було затримано близько 15 тисяч. Протягом 1999—2000 рр. щодо нелегальних мігрантів було скоєно 4742 злочини, а нелегальні мігранти скоїли 1240 злочинів. Р.Безсмертний підкреслив, що утримання одного нелегального мігранта коштує Україні 0. За його словами, щорічно держава витрачає близько 0 млн. на утримання таких осіб. Крім того, зазначив депутат, нелегальні мігранти не платять податків, і сума лише прибуткового податку, який вони мають платити, становить млн.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво