За подвійне громадянство українців обмежать у правах? - Право - dt.ua

За подвійне громадянство українців обмежать у правах?

19 лютого, 2010, 16:55 Роздрукувати Випуск №6, 19 лютого-26 лютого

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо громадянства»...

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо громадянства». Законопроектом (реєстр. №5318) пропонується встановити додаткові законодавчі механізми запобігання випадкам подвійного громадянства, а також обмеження деяких прав громадян України, які одночасно перебувають у громадянстві (підданстві) іншої держави, та/або отримали дозвіл іншої держави на постійне проживання на її території чи оформили документи на виїзд на постійне проживання за межі України.

Зокрема, змінами до Закону «Про громадянство України» пропонується встановити обов’язок для осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням, осіб, яких прийнято до громадянства або поновлено у громадянстві України, повернути паспорт іноземної держави уповноваженим органам цієї держави.

Згідно з документом про повернення паспорта іноземної держави відповідні особи повинні повідомити про це спеціально уповноважений орган виконавчої влади України з питань громадянства чи підпорядкований йому орган за місцем проживання або дипломатичне представництво чи консульську установу України за місцем проживання за кордоном.

Чинний закон пропонується також доповнити статтею 251, якою визначаються повноваження інших державних органів (крім виписаних у статтях 24 і 25) та органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань у сфері громадянства. Так, зазначені органи за запитом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань громадянства чи підпорядкованих йому органів або Міністерства закордонних справ України перевірятимуть у межах своїх повноважень наявність підстав, з яких набуття громадянства України, прийняття до громадянства України або вихід з громадянства України не допускається. У разі виявлення факту одночасної належності громадянина України до громадянства (підданства) іншої держави відповідну інформацію направлятимуть до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади України з питань громадянства чи підпорядкованих йому органів або до Міністерства закордонних справ України, залежно від місця проживання відповідної особи.

Законопроектом передбачається також внесення змін до низки законів України в частині встановлення обмежень для осіб, які одночасно з громадянством України перебувають у громадянстві (підданстві) іншої держави або отримали дозвіл іншої держави на постійне проживання на її території чи оформили документи на виїзд на постійне проживання за межі України, повідомив УНІАН.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво