Втрачений слід - Право - dt.ua

Втрачений слід

12 червня, 2009, 15:21 Роздрукувати Випуск №21, 12 червня-19 червня

Нове суспільно важливе повідомлення поширила Вінницька правозахисна група (ВПГ), — вона отримала ...

Нове суспільно важливе повідомлення поширила Вінницька правозахисна група (ВПГ), — вона отримала інформацію про те, що з відомої на всю країну Стрижавської виправної колонії №81 за нез’ясованих обставин зник засуджений Сергій Вікторович Совач (чи Сівач), 1978 року народження, і що його нібито в колонії немає вже понад шість місяців.

«За інформацією неанонімного джерела (його назвуть правоохоронним органам у разі порушення кримінальної справи), котре звернулося до ВПГ, можливо, адміністрація колонії зацікавлена у прихованні факту зникнення засудженого, оскільки його термін позбавлення волі закінчився 12 червня», — стверджують правозахисники.

Третього червня вони зверталися з офіційним письмовим повідомленням у Центральний апарат Служби безпеки України з приводу проведення негайної перевірки факту і обставин можливого зникнення засудженого Совача. За словами координатора ВПГ Дмитра Гройсмана, на сьогодні такої перевірки проведено не було.

Вінницькі правозахисники давно стежать за тим, у яких умовах утримуються ув’язнені в пенітенціарних установах, і їхні висновки далеко не втішні. Що ж стосується зазначеної колонії, то ВПГ неодноразово привертала увагу громадськості й української влади до численних повідомлень, які надходять до неї, про «немотивоване й надмірне застосування насильства щодо засуджених у СВК №81, приниження їхньої
честі, гідності, а також рабську працю без справедливої оплати». Відомо, що цей відкритий конфлікт час від часу триває в судах між правозахисниками й адміністрацією СВК №81. Остання намагається захистити свою честь і ділову репутацію.

«Прокуратурі та органам влади завжди бракувало волі й професіоналізму, щоб проводити відкриті й ефективні розслідування за нашими повідомленнями. Недавно Європейський суд із прав людини, розглядаючи справу «Ухань проти України», встановив, що умови утримання засудженого в СВК №81 були жорстокими і нелюдськими, — каже Д.Гройсман. — Професіоналізм і ділову репутацію начальника СВК №81 суд оцінив у 6 тис. євро. Цю суму наша держава повинна виплатити сім’ї померлого громадянина Уханя, який «лікувався» у так званій лікарні колонії».

У цих умовах, побоюючись за життя С.Совача, правозахисники заявляють, що немає іншого способу, як поширити повідомлення у ЗМІ й зажадати від прокуратури у Вінницькій області, СБУ та держдепартаменту України з питань виконання покарань «негайно повідомити громадськості про місце перебування громадянина Совача й надати докази його фізичного існування в колонії №81». У разі ж відсутності С.Совача у Стрижавській виправній колонії ВПГ вимагає негайно повідомити про «обставини його зникнення і розпочати слідство за цим фактом».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво