ВР змінює погляди на проституцію - Право - dt.ua

ВР змінює погляди на проституцію

20 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 20 січня-27 січня

Верховна Рада внесла зміни у Кримінальний кодекс щодо торгівлі людьми та проституції. Законом вик...

Верховна Рада внесла зміни у Кримінальний кодекс щодо торгівлі людьми та проституції. Законом викладаються в новій редакції дві статті кодексу — 149-та «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини» і 303-тя «Сутенерство або втягування особи в заняття проституцією», змінено їхні назви — відповідно, «Торгівля людьми» і «Втягування в заняття проституцією». Так, згідно із законом, купівля, продаж чи здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, караються обмеженням волі на термін до трьох років або позбавленням волі на такий самий термін. Втягування особи в заняття проституцією з використанням насильства, шантажу чи уразливого стану або сутенерство караються штрафом від п’ятиста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на термін до шести місяців, або обмеженням волі на термін до трьох років, або позбавленням волі на такий самий термін. За це рішення проголосували 270 народних депутатів.

Ухваленим законом скасовується кримінальна відповідальність за заняття проституцією. Натомість залишається тільки відповідальність за сутенерство, під яким слід розуміти дії «особи із забезпечення заняття проституцією іншою особою».

Закон також вводить у Кримінальний кодекс поняття «уразливий стан людини». Під ним розуміють «обумовлений фізичними чи психічними властивостями або зовнішніми обставинами стан людини, який позбавляє або обмежує її спроможність усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, приймати з власної волі самостійні рішення, чинити опір насильницьким чи іншим незаконним діям». «Вербування, переміщення, передача... людини, здійснені з використанням уразливого стану», а також «втягування людини в заняття проституцією з використанням... уразливого стану» викликають кримінальну відповідальність, повідомляє Ліга-Інформ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво