Ви маєте право... - Право - dt.ua

Ви маєте право...

28 квітня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №17, 28 квітня-12 травня

Міністерство внутрішніх справ запровадило обов’язкове зачитування вголос обвинувачуваним їхніх прав під час затримання, повідомила прес-служба МВС...

Міністерство внутрішніх справ запровадило обов’язкове зачитування вголос обвинувачуваним їхніх прав під час затримання, повідомила прес-служба МВС.

З метою забезпечення дотримання прав і свобод громадян, яких затримують працівники органів внутрішніх справ за підозрою у вчиненні злочину чи адміністративного правопорушення, МВС розробило перелік основних прав, які повинні зачитуватися працівниками міліції безпосередньо на місці затримання громадян. Тепер, у випадку затримання особи за підозрою у вчиненні злочину, безпосередньо на місці затримання працівник міліції має повідомити їй таке:

«Ви затримані за підозрою у вчиненні злочину... Відповідно до Конституції України і чинного законодавства, ви маєте право на захист. Ви вільні в обранні захисника, маєте право на зустріч з ним до першого допиту. Ви маєте право в будь-який час оскаржити в суді своє затримання, вимагати перевірки судом або прокурором правомірності затримання. Ви маєте право знати, у чому підозрюєтеся, надавати докази, подавати клопотання і відводи. Ви маєте право давати свідчення або відмовитися давати свідчення».

При адміністративному затриманні особи безпосередньо на місці затримання працівник міліції має їй повідомити:

«Ви затримані у зв’язку зі здійсненням адміністративного правопорушення... Відповідно до Конституції України і чинного законодавства, ви маєте право на захист. Ви маєте право захищати себе особисто і користуватися правовою допомогою захисника. Ви маєте право в будь-який час оскаржити в суді своє затримання. Ви маєте право знати причини затримання. Ви маєте право давати пояснення».

Найближчим часом керівники органів внутрішніх справ повинні, відповідно до вказівки міністра, організувати вивчення зазначених вимог працівниками міліції, а також контролювати їх неухильне виконання.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво