Верховний суд зобов’язав ЦВК ще раз подумати про Мельниченка - Право - dt.ua

Верховний суд зобов’язав ЦВК ще раз подумати про Мельниченка

15 липня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №27, 15 липня-29 липня

Верховний суд задовольнив скаргу Миколи Мельниченка на постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатом у народні депутати у виборчому списку Соціалістичної партії...

Верховний суд задовольнив скаргу Миколи Мельниченка на постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатом у народні депутати у виборчому списку Соціалістичної партії. ВС зобов’язав ЦВК повторно розглянути скаргу Мельниченка стосовно його поновлення кандидатом у народні депутати на виборах 2002 року.

Отже, 14 липня 2005 року Верховний суд України розглянув на відкритому засіданні цивільну справу за скаргою Сергія Головатого — представника Миколи Мельниченка — на постанову Центральної виборчої комісії від 3 червня 2005 року №91. Представник звертався до ВС зі скаргою на постанову ЦВК від 3 червня 2005 року № 91 «Про заяву Головатого С. П. щодо забезпечення реалізації виборчого права громадянина України Мельниченка М. І.», якою залишено без задоволення заяву С.Головатого в інтересах Мельниченка про забезпечення реалізації виборчого права шляхом скасування пункту 2 постанови ЦВК від 26 січня 2002 року № 94 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у народні депутати від Соціалістичної партії України по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року».

У скарзі заявник посилався на те, що підставою для звернення до ЦВК з зазначеною заявою стало невиконання заходів із поновлення виборчих прав громадянина Мельниченка упродовж більш ніж одного місяця після набрання статусу остаточного рішення Європейського суду з прав людини від 19 жовтня 2004 року в справі «Мельниченко проти України». Цим рішенням встановлено порушення статті 3 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини й зобов’язано Україну протягом трьох місяців від дати набуття рішенням статусу остаточного виплатити заявникові в доларах США за курсом на день винесення рішення 5000 євро як компенсацію моральної шкоди та будь-який податок, який може підлягати сплаті із зазначеної суми. Після того, як минуть вищезазначені три місяці й до остаточного розрахунку, на названу суму нараховуватиметься відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме на період несплати, плюс три відсоткових пункти.

Заслухавши пояснення представників, дослідивши письмові докази та перевіривши наведені у скарзі доводи, Верховний суд України вирішив скаргу С. Головатого, який діє від імені М.Мельниченка, на постанову Центральної виборчої комісії від 3 червня 2005 року № 91 задовольнити частково.

Постанову Центральної виборчої комісії від 3 червня 2005 року № 91 «Про заяву Головатого С. П. щодо забезпечення реалізації виборчого права громадянина України Мельниченка М. І.» вирішено скасувати. Зобов’язати Центральну виборчу комісію розглянути заяву Мельниченка з урахуванням рішення Європейського суду з прав людини від 19 жовтня 2004 року по справі «Мельниченко проти України» і зазначених вище норм міжнародного та національного права. Відповідно до закону, рішення ВС є остаточним і оскарженню не підлягає.

Найімовірніше, засідання ЦВК з цього приводу відбудеться не раніше вересня, оскільки всі її члени щойно пішли у відпустки.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво