Венеціанська комісія просить навести лад у Вищій раді юстиції - Право - dt.ua

Венеціанська комісія просить навести лад у Вищій раді юстиції

17 грудня, 2010, 18:02 Роздрукувати Випуск №47, 17 грудня-24 грудня

Член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук вважає, що невиконання рекомендацій ПАРЄ та Венеціанської комісії матиме для України серйозні наслідки...

Член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук вважає, що невиконання рекомендацій ПАРЄ та Венеціанської комісії матиме для України серйозні наслідки. Про це вона сказала в ефірі ТВі, повідомили УНІАН у прес-службі телеканалу.

М.Ставнійчук підкреслила, що відповідно до зауважень, які містяться в Резолюції ПАРЄ №1755 від 2010 року «Функціонування демократичних інституцій в Україні», Україна повинна навести лад у Вищій раді юстиції. «Венеціанська комісія настійливо рекомендує Україні зробити Вищу раду юстиції органом, який складався б переважно з представників суддівського корпусу. І не просто з представників суддівського корпусу, а з суддів, які відкрито, прозоро обиралися б самими суддями. У Вищої ради юстиції існує не лише проблема, пов’язана з перебуванням там пана Хорошковського. Це одне з питань, яке ставить ПАРЄ», — сказала член Венеціанської комісії.

Вона додала, що є й інші особи, які за посадою не мали б бути у складі Вищої ради юстиції. «Досить сумнівним є перебування там державних чиновників, народних депутатів України, і про це неодноразово говорила Венеціанська комісія, і це доведеться усувати», — підкреслила юрист.

М.Ставнійчук зауважила, що невиконання правових рекомендацій ПАРЄ та Венеціанської комісії матиме для Україні надзвичайно серйозні наслідки: «Якщо не виконаємо — це для нас буде найгірше. Оскільки, якщо ми не будуватимемо за певними стандартами, які вже набуті в Європі і світі, то, безумовно, ми так і залишимося на окраїні, у печерному житті». За її словами, це є питанням іміджу і довіри.

«Держава мусить виконувати свої зобов’язання, мусить бути для світу прогнозованою», — наголосила вона

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво