В Україні крадуть дітей. Вважає представник ПАРЄ

Поділитися
Заступник міністра внутрішніх справ України Геннадій Москаль запевнив делегацію Парламентської ...

Заступник міністра внутрішніх справ України Геннадій Москаль запевнив делегацію Парламентської Асамблеї Ради Європи в тому, що жоден факт викрадення дітей із пологових будинків України не підтвердився, повідомив Центр громадських зв’язків МВС України. Делегація ПАРЄ на чолі з пані Габі Вермот-Мангольд прибула з метою моніторингу ситуації навколо поширеної в ЗМІ інформації щодо численних фактів викрадення дітей із пологових будинків, торгівлі органами, плацентою новонароджених в Україні.

За словами Г.Москаля, в органи внутрішніх справ надійшло лише дві заяви про викрадення дітей (у 2002-му і 2003 роках), але жоден із заявлених фактів не підтвердився. Підставою ж для підозр у можливому викраденні новонароджених було те, що медичні працівники лише повідомили матерям, що їхні діти народилися мертвими, проте не дозволили їх побачити або самостійно поховати.

Такі непорозуміння, підкреслив Г.Москаль, виникають через недосконалість законодавчо-нормативної бази, згідно з якою мертвонароджені діти мають бути поховані відповідними медичними установами. При цьому, зазначив Г.Москаль, навіть місцеві органи влади не можуть давати дозволів на поховання, щоб батьки таких дітей могли забрати їхні тіла, адже мертвонароджені ніде не реєструються, тобто — юридично їх практично не існує. Це протиріччя, вважає Г.Москаль, слід вирішити на правовому рівні, надавши матерям право бачити (а можливо — і ховати) своїх мертвонароджених дітей. Це, на його думку, було б не тільки гуманно, а допомогло надалі уникати будь-яких закидів у викраденні новонароджених.

Г.Москаль також поінформував гостей про діяльність створеного в березні нинішнього року підрозділу МВС України з запобігання фактам торгівлі людьми, до компетенції якого входить і протидія явищам, які зацікавили європейських гостей.

Доповідачка ПАРЄ відвідала харківський пологовий будинок, де дві породіллі обвинуватили персонал у викраденні дітей відразу після народження. Результати власного розслідування гостя пообіцяла оголосити через кілька днів. Вона також заявила, що асамблея планує допомагати Україні боротися з торгівлею дітьми.

Через кілька днів доповідачка ПАРЄ в результаті розслідування обвинувачень у крадіжці новонароджених із українських пологових будинків дійшла висновку: в Україні справді крадуть дітей. «Я переконана, дітей справді крадуть», — заявила Рут-Габі Вермот-Мангольд в інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ-Украина». «Я не знала, наскільки правдиві чутки про зникнення дітей. З’ясувалося, все правда, й діти справді зникають», — додала вона.

Доповідачка ПАРЄ висловила переконання, що такі злочини відбуваються з метою пересадки органів новонароджених дітей. На її думку, «органи новонароджених можна пересаджувати іншим дітям, але не це головне. Такий матеріал придатний для трансплантації шкіри й забору стовбурових клітин».

У зв’язку з цим Рут-Габі Вермот-Мангольд має намір «наполягати на залученні до розслідування особисто генерального прокурора України» з тим, аби «з’ясувати, як і з якою метою використовувалися дитячі органи». Гостя повідомила, що за час перебування в Україні з 29 серпня по 1 вересня вона вияснила «п’ять історій із пропажами» дітей із Харківського пологового будинку №6. Водночас, за її словами, «такі історії траплялися в різних містах України — у Львові, Харкові, Києві». Представниця ПАРЄ також припустила, що в Україні існує «ціла злочинна мережа, адже одна людина не в змозі займатися такими речами».

Доповідачка ПАРЄ підкреслила: вона приїхала в Україну «на офіційне запрошення президента країни Віктора Ющенка», що «засвідчує його бажання надати справі суспільного резонансу», і що Рада Європи готова підтримувати Україну. На її думку, для розв’язання проблеми незаконного усиновлення й викрадення новонароджених «треба знайти винних, змінити правила поводження з новонародженими в пологових будинках, підвищити відповідальність батьків за своїх дітей — як це заведено в Європі». На її думку, також необхідно співпрацювати «з міжнародними організаціями, які вже давно знайомі з такими проблемами, — ЮНІСЕФ, ОБСЄ, Міжнародною організацією з міграції».

Рут-Габі Вермот-Мангольд висловила думку, що для вирішення ситуації, яка склалася, необхідно позбавити тиску «неурядові організації, що займаються проблемою незаконного усиновлення. Усе це має бути підкріплене законодавчою базою».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі