УСЕ ПІД КОНТРОЛЕМ

Поділитися
З лютого по липень підрозділи Міністерства внутрішніх справ України перевірили 2,5 тис. суб’єктів ...

З лютого по липень підрозділи Міністерства внутрішніх справ України перевірили 2,5 тис. суб’єктів зернового ринку, зафіксувавши в цій сфері 437 злочинів, зокрема 105 випадків розкрадання і 215 фактів зловживань, пов’язаних із незаконним обігом зерна.

З огляду на ситуацію, що склалася на продовольчому ринку країни, МВС провело низку організаційних і практичних заходів, спрямованих на її вивчення та стабілізацію, повідомив центр громадських зв’язків міністерства. Найбільше зловживань із зерном держрезерву зафіксовано у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Одеській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Викриті злочини пов’язані переважно з незаконним використанням зерна держрезерву, зерна, що перебуває в податковій заставі, зерна, не задекларованого в установленому порядку, а також із порушеннями під час реалізації.

До відповідальності з порушенням кримінальних справ притягуються 415 чоловік, причому 65% із них — керівники й матеріально відповідальні особи суб’єктів господарювання, що проводять операції з зерном; 74 — посадові особи хлібоприймальних підприємств, зерносховищ, комбінатів хлібопродуктів та елеваторів і десять посадових осіб місцевих органів виконавчої влади.

Так, у Вінницькій області посадові особи Тростянецького хлібоприймального підприємства (ХПП), зловживаючи службовим становищем, викрали 2,3 тис. тонн зерна держрезерву на суму понад
1 млн. грн. Ці ж самі особи у 2000—2001 роках разом із керівництвом Ямпільського ХПП вкрали 1,2 тис. тонн зерна держрезерву. За цими фактами порушено кримінальні справи.

Керівники агропромислової компанії «Ужгородська» незаконно використали 1,4 тис. тонн зерна держрезерву на суму 1,3 млн. грн., а посадові особи Володимир-Волинського ХПП реалізували за демпінговими цінами заставне зерно, при цьому заподіяно збитків на 1,36 млн. грн.

У Луганській області порушено кримінальну справу проти посадовців компанії «Айдар-агро», які, всупереч Закону «Про зерно», зберігали збіжжя на 500 тис. грн. без оформлення декларації.

Для припинення зловживань у сфері сільського господарства МВС розробило робочий план заходів із забезпечення збереження продукції врожаю 2003 року. На час жнив (із 25 червня) у міністерстві створено оперативний штаб для координації, надання практичної допомоги й контролю над діяльністю органів внутрішніх справ на місцях. Аналогічні штаби створено в кожному підрозділі обласної та районної міліції.

Виконання запланованих заходів перебуває на постійному контролі МВС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі