Україну «рішуче закликають» - Право - dt.ua

Україну «рішуче закликають»

10 грудня, 2010, 18:10 Роздрукувати Випуск №46, 10 грудня-17 грудня

Комітет міністрів Ради Європи рішуче закликає Україну забезпечити виконання судових рішень українських судів, ухвалених проти держави або її органів...

Комітет міністрів Ради Європи рішуче закликає Україну забезпечити виконання судових рішень українських судів, ухвалених проти держави або її органів. Про це йдеться в резолюції Комітету міністрів, текст якої опублікований на офіційному сайті Ради Європи.

У своєму документі Комітет міністрів відзначив, що Європейський суд із прав людини практично в 400 своїх рішеннях констатував порушення у площині невиконання або затримок виконання представниками державної влади України рішень українських судів на користь позивачів.

При цьому в резолюції нагадується, що в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 жовтня 2009 року у справі «Юрій Іванов проти України», зокрема, наголошувалося на необхідності реформ українського законодавства й адміністративної практики для приведення їх у відповідність до вимог статті 46 Конвенції прав людини. У цьо-
му ж рішенні зазначалося, що відповідні реформи мають бути проведені не пізніше, ніж упродовж року з моменту набрання рішенням чинності — тобто не пізніше ніж 15 січня 2011 року. Крім того, суд пропонував Україні врегулювати відповідно до проведеної реформи всі спори з громадянами, які вже звернулися через невиконання рішень місцевих судів до Європейського суду з прав людини.

У резолюції Комітету міністрів наголошується, що українська сторона під час засідання 30 листопада нинішнього року повідомила, що в Україні підготовлено проект закону про забезпечення виконання судових рішень, за які відповідальна держава. Водночас у резолюції зазначено, що жодних деталей змісту цього проекту закону, а також можливої дати його ухвалення представлено й названо не було.

Рада міністрів ще раз рішуче закликає українську владу на вищому політичному рівні дотриматися своїх зобов’язань із розв’язання проблеми невиконання рішень внутрішніх судів і схвалити у пріоритетному порядку специфічні реформи в українському законодавстві та адміністративній практиці.

При цьому Рада міністрів «рішуче попросила» українську владу врегулювати в індивідуальному порядку всі випадки невиконання рішень внутрішніх судів із позивачами, які вже звернулися до Європейського суду з прав людини.

Комітет міністрів також вирішив ще раз повернутися до розгляду цього питання на своєму засіданні у березні наступного року.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво