Тоталітарні секти можуть заборонити - Право - dt.ua

Тоталітарні секти можуть заборонити

14 січня, 2010, 17:19 Роздрукувати Випуск №1, 14 січня-22 січня

До Верховної Ради України подано проект закону про внесення змін і доповнень до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо заборони діяльності тоталітарних релігійних сект (реєстр...

До Верховної Ради України подано проект закону про внесення змін і доповнень до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо заборони діяльності тоталітарних релігійних сект (реєстр. №5473).

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, документ передбачає заборону залучення до діяльності релігійних організацій малолітніх і неповнолітніх осіб без дозволу їхніх законних представників та заборону створення і діяльності в Україні тоталітарних релігійних сект.

Законопроект №5473 пропонує доповнити Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» новою статтею 31, яку сформульовано так: «В Україні заборонено створення та діяльність тоталітарних релігійних сект. Шкода, завдана потерпілому від небезпечного психологічного впливу членів тоталітарної релігійної секти, підлягає відшкодуванню у порядку, встановленому Цивільним кодексом України».

У цій статті також наводиться тлумачення використаних у ній понять. Зокрема, під «тоталітарною релігійною сектою» мається на увазі релігійна організація, діяльність якої спрямована на порушення прав і свобод громадян шляхом використання заходів небезпечного психологічного впливу. Під «небезпечним психологічним впливом» треба розуміти психологічний вплив та інші маніпуляції з емоційно-вольовою сферою людини з використанням емоційних та психологічних перенавантажень, стресів, індивідуальної схильності до навіюваності, безвілля, недостатнього розумового розвитку і незрілості емоційно-вольової сфери особи, що веде до втрати нею соціальних орієнтирів або цінностей, зниження власної самооцінки, тимчасового розладу психічної діяльності.

На думку авторів, результатом прийняття законопроекту №5473 має стати закріплення єдиних підходів до процесу здійснення права громадян на свободу совісті, що, на їхню думку, сприятиме обізнаності громадськості про діяльність певних релігійних сект і підвищить рівень психологічної захищеності особи. Серед прикладів таких організацій, котрі побудовані на контролюванні поведінки «зомбованої особи», парламентарії називають Церкву об’єднання (уніфікації), Церкву сайєнтологів, Культ сатанізму, Товариство трансцендентальної медитації, Біле Братство.

Нагадаємо, що це вже не перша така ініціатива в українському парламенті. Раніше представники церков та експерти піддали критиці законопроект щодо запобігання діяльності релігійних культів деструктивного типу та тоталітарних сект (реєстр. №2419). На їхнє переконання, такі законодавчі ініціативи необґрунтовано звужують права громадян на свободу віросповідання та пропонують хибний підхід до боротьби з тоталітарними сектами, діяльність яких може бути припинена і на підставі чинного законодавства України.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво