СВОБОДА БЕЗ МЕЖ - Право - dt.ua

СВОБОДА БЕЗ МЕЖ

25 травня, 2001, 00:00 Роздрукувати Випуск №20, 25 травня-1 червня

Верховний суд США взяв під захист журналістів, що навмисно публікують дані, добуті незаконно, але не ними, а іншими особами...

Верховний суд США взяв під захист журналістів, що навмисно публікують дані, добуті незаконно, але не ними, а іншими особами.

Рішення на користь працівників ЗМІ ухвалили шістьма голосами проти трьох, причому противником вердикту був сам голова ВС Вільям Ренквіст. Вища судова інстанція розглядала справу радіожурналіста Фреда Воппера зі штату Пенсільванія, який у своїй передачі використовував плівку, що зафіксувала розмови стільниковим телефоном двох профспілкових працівників, які обговорювали майбутній страйк. Вони звернулися до місцевого суду, вимагаючи захистити їхнє право на недоторканність приватного життя, порушене, коли були підслухані їхні розмови. У США не санкціоноване судом прослуховування заборонене федеральним законодавством, так само як і законами більшості штатів.

Проте Верховний суд дійшов висновку, що перша поправка до конституції, що гарантує свободу слова, захищає право журналіста на будь-які публікації, які становлять інтерес для суспільства, лише б цей журналіст сам не порушував закон.

У визначенні підкреслюється: «В цьому випадку інтереси публікування суспільно значимого матеріалу переважують турботу про охорону приватного життя». Як було встановлено, плівка потрапила до журналіста від людини, яка нібито знайшла її у своїй поштовій скриньці, тобто Ф.Воппер сам не порушив заборону на несанкціоноване прослуховування.

Голова ВС В.Ренквіст в окремій думці заявив, що це рішення «не так захистить свободу слова, як змусить прикусити язики мільйони американців, які покладаються на електронні засоби зв’язку в щоденному спілкуванні». Відтепер, наголошує він, ніщо не зможе захистити американців від шпигунства з боку любителів знати чужі таємниці. Проте американські ЗМІ одностайно вважають, що ухвалене ВС рішення стане віхою в американському правосудді, особливо в тих його розділах, які стосуються відносин преси і суспільства.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво