СУТТЄВЕ УТОЧНЕННЯ - Право - dt.ua

СУТТЄВЕ УТОЧНЕННЯ

1 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 1 вересня-8 вересня

Ідея, відповідно до якої екологічне забруднення в Миколаївській області було викликане господар...

Ідея, відповідно до якої екологічне забруднення в Миколаївській області було викликане господарською діяльністю південно-корейської аграрної фірми, набула широкого розголосу під час брифінгу, проведеного прес-секретарем Президента України Олександром Мартиненком. Олександр Владленович, посилаючись на доповідь генерального конструктора КБ «Південне» Станіслава Конюхова, повідомив пресі про те, що «паливо ракет СС-24, що знаходяться в Миколаївській області, не містить отруйної речовини гептил, що могло б призвести до отруєння людей». За словами конструктора, такі ракети взагалі не використовують рідке паливо. Останні твердження сумнівів, в принципі, ні в кого не викликали. Гептил — це справді ракетне паливо, наприклад, для рідиннопаливних СС-19. Проте саме ці ракети так само як і твердопаливні СС-24 базувалися в Первомайську. І не тільки за радянських часів, але й за часів незалежної України. Пересвідчитися в цьому може кожен, хто має комп’ютер, за адресою: (//www. dtra. mil). Тут можна знайти докладний звіт комісії Нанна-Лугара, що курирує з американської сторони всю матеріальну і технічну допомогу Україні, пов’язану з ліквідацією ядерної зброї. Серед описів конкретних проектів, здійснюваних у нашій країні, наводяться і такі два:

1. «Ліквідація системи озброєнь і шахт СС-19».

Мета проекту: забезпечити устаткування і послуги інтегрованого контрактора в управлінні демонтажем ракет, транспортуванням ракет і палива, демонтажем 130 шахт ракет СС-19, 13 центрів управління і трьох тренувальних шахт. Таке сприяння дозволить Україні ліквідувати всі шахти СС-19 на три роки раніше вимог договору «Старт-1».

Розташування:

Хмельницький і Первомайськ (виділено редакцією).

2. Утилізація рідкого палива для СС-19.

Мета проекту: надати допомогу у зливі палива з 130 рідиннопаливних ракет СС-19, що містять всього 11 тис. 700 метричних тонн пального. Підтримка забезпечує раніше недоступну можливість збереження палива для СС-19, що дозволяє витягти ракети із шахт і пальне, необхідне для ліквідації ракет і шахт.

Розташування:

Хмельницький і Первомайськ (виділено редакцією).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво