Соціологи виміряли рівень ксенофобії в Україні

Поділитися
В Україні близько 8% населення притаманні екстремістські прояви у ставленні до інших етнічних груп і національностей, з яких в 1% відзначається дуже високий рівень таких настроїв...

В Україні близько 8% населення притаманні екстремістські прояви у ставленні до інших етнічних груп і національностей, з яких в 1% відзначається дуже високий рівень таких настроїв.

Наведені цифри соціологічного дослідження оприлюднив сьогодні на прес-конференції в УНІАН генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«За результатами дослідження, 73% населення України не має ніяких екстремістських орієнтацій, під якими ми розуміємо схвалення насильницьких дій проти представників інших етнічних груп. Ще 19% проявляють деякі елементи екстремізму. Але близько 8% орієнтовані екстремістськи, з них у близько 1% дуже високий рівень екстремістської орієнтації», — сказав В.Паніотто.

На його думку, такі результати соціологічного дослідження мають насторожувати громадськість, оскільки 1% населення — це близько 400 тисяч людей. «Це люди, які можуть підтримувати організовані групи. Хоча це й не означає, що ці люди чинитимуть якісь екстремістські дії, оскільки залежність між реальною поведінкою та орієнтацією є достатньо складною», — додав соціолог.

За словами В.Паніотто, 52,7% опитаних позитивно сприймають надання можливості приїжджати й жити в Україні представникам тих етнічних груп, які традиційно проживають на її території. Водночас, зазначив він, 9% респондентів вважають, що Україна не повинна надавати дозвіл на проживання представникам інших рас і національностей, а 19,4% — не надавати дозволу насамперед представникам бідних неєвропейських країн.

«Ксенофобія стає проблемою, хоча вона не розвивається лише тоді, коли існує міграція. Це явище розвивається тоді, коли існуючі національні конфлікти й хуліганські напади на представників інших етнічних груп просто замовчуються. Основне завдання нашого моніторингу — показати суспільству, що в нас така проблема є. Завдання суспільства — не мовчати, завдання журналістів — про це повідомляти, завдання правозахисників — виводити на обговорення найболючіші теми», — додав народний депутат України, засновник Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії Олександр ФЕЛЬДМАН.

Довідка УНІАН. Інститут прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії спільно з Київським міжнародним інститутом соціології 26 листопада — 6 грудня провели соціологічне дослідження про ставлення населення до порушень прав людини в Україні, про ставлення до мігрантів і до проявів екстремізму.

В опитуванні взяли участь 2042 респонденти, які проживають в усіх областях України, Криму і Києві. Соціологічна похибка результатів не перевищує 3%.

***

Офіс Чернігівського громадського комітету захисту прав людини атакували невідомі особи, які сповідують екстремістську та расистську ідеологію. Про це кореспонденту УНІАН повідомив виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. За його словами, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини вже багато років здійснює діяльність, спрямовану, зокрема, на захист прав уразливих груп (як-от біженців і мігрантів) від проявів расизму, нетолерантності та ксенофобії, на сприяння встановленню клімату взаєморозуміння та поваги до етнічної різноманітності в країні, а також прищеплення принципів однакового ставлення до людей незалежно від їхньої расової чи етнічної належності.

За словами В.Тарасова, останні два роки Чернігівський громадський комітет захисту прав людини та його офіс піддаються регулярним нападам з боку представників екстремістських та неонацистських груп, які «через потурання влади в минулі роки розвинули свою діяльність у регіоні». Так, у квітні 2009 року вночі було атаковано приміщення комітету, його фасад обмалювали закликами і зображеннями антисемітського та ксенофобського змісту. Цього року невідомі намагалися підпалити вхідні двері організації. «Пошкодження та викрадення вивіски комітету на фасаді взагалі стало для членів організації звичним явищем. На різних інтернет-ресурсах екстремістського та праворадикального штибу невідомі постійно публікують заклики до розправи над членами Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та його клієнтами», — зазначив В.Тарасов.

А близько 22 години 12 грудня в офісі організації на вул. Горького спрацювала сигналізація. Працівники Державної служби охорони та керівництво Чернігівського громадського комітету захисту прав людини виявили, що в приміщенні побито вікна, на фасаді намальовано фашистську свастику і чомусь ім’я та прізвище російського вболівальника футбольного клубу «Спартак», який загинув кілька днів тому в Москві.

«Ця подія ще раз свідчить, що заяви комітету про продовження діяльності екстремістських та расистських угруповань у регіоні відповідають дійсності. За часів попереднього керівництва міліції заяви та звернення до правоохоронних органів з цього приводу не приводили до яких-небудь позитивних результатів», — сказав В.Тарасов.

Чернігівські правозахисники звертаються до правоохоронних органів з проханням ужити заходів на виконання доручення керівництва Міністерства внутрішніх справ України щодо запобігання діяльності угруповань, які пропагують міжнаціональну та расову ворожнечу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі