Слідство з особливим цинізмом - Право - dt.ua

Слідство з особливим цинізмом

5 серпня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №30, 5 серпня-12 серпня

Ще свіжі в пам’яті заяви генерального прокурора Святослава Піскуна про те, що для закінчення розс...

Ще свіжі в пам’яті заяви генерального прокурора Святослава Піскуна про те, що для закінчення розслідування справи Гонгадзе потрібно затримати генерала О.Пукача, допитати колишнього начальника президентської охорони Миколу Мельниченка й закінчити експертизу тіла Гонгадзе. Наскільки відомо, жодного з пунктів не виконано, проте минулого тижня раптом з’ясувалося, що «справу можна направляти до суду». Святослав Піскун заявив, що до суду передадуть матеріали стосовно трьох обвинувачуваних у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. У вбивстві журналіста обвинувачуються Микола Протасов і Валерій Костенко, які працювали в міліції під начальством Пукача. Вони перебувають під арештом. У вбивстві підозрювалася ще одна людина, яка в березні цього року була на підписці про невиїзд. Що ж до генерала О.Пукача, який чудесним і незбагненним чином вирвався з рук правосуддя, про що писало «ДТ», то, за словами невиправного оптиміста С.Піскуна, генерал постане перед судом після затримання. «Щойно на нього одягнуть наручники та приведуть до прокуратури... відразу генерал Пукач сідає на лаву підсудних», — без тіні усмішки стверджує генеральний прокурор. А також повідомляє, що матеріали справи повністю підтверджують участь Пукача в убивстві журналіста, і в разі необхідності його засудять заочно. Вже сьогодні зрозуміло, що, скоріш за все, свій «заочно» отриманий строк генерал О.Пукач і відсидить «заочно». Тому що коли тлумачити українське законодавство береться ГПУ, така форма відбуття покарання цілком може збагатити вітчизняну юриспруденцію. Засуджений, але строк відбуває заочно, ну, наприклад, під наглядом коханки, яка взяла його на поруки. Кого здивує таке прочитання чинних кодексів, якщо виявляється, що кримінальну справу до суду можна передавати частинами? Спочатку — стосовно виконавців. Потім, дай Боже, доберемося до замовника (організатора чи підбурювача в трактуванні КК). Ну а на нема, то й суду нема. Адже все одно можна відрапортувати, що, мовляв, як і обіцяв президент, справу Гонгадзе передано до суду. Поки що — кілька томів, ГПУ працює над іншими. Навіть не обтяжуючи себе підтасуванням яких-небудь усій країні відомих, а для ГПУ «нововідкритих» обставин. Закінчили новий томик — навздогін до суду відправили, і так до скону віків — у міру політичної потреби й прокурорської доцільності. Добре та зручно.

В ефірі «5 каналу» С.Піскун заявив, що чергову експертизу тіла журналіста Георгія Гонгадзе буде закінчено до кінця серпня. Її результати будуть долучені до матеріалів кримінальної справи про вбивство Гонгадзе, розслідування якої вже завершено і яку після ознайомлення з нею обвинувачуваних і потерпілих буде направлено до суду. А розслідування кримінальної справи щодо вбивства Гонгадзе закінчено без цієї експертизи, оскільки раніше було проведено кілька експертиз, які показали, що знайдене в лісі в Таращанському районі Київської області тіло є тілом убитого журналіста. «Можна направляти цю справу до суду, тому що є точний висновок, що це тіло належить журналістові», — сказав С.Піскун. На переконання генпрокурора, скоріш за все, результати цієї експертизи не вплинуть на результати розслідування кримінальної справи. Та якщо це буде не так, Генпрокуратура може скасувати постанову про завершення розслідування. Тобто жодних проблем.

Так, убивства, які від початку мають або згодом набувають політичного звучання, в усьому світі розкриваються вкрай складно, далеко не завжди слідство і суд приходять до переконливого результату. Проте такого, з дозволу сказати, цирку з досудового слідства, що його демонструє Генпрокуратура в справі Гонгадзе, мабуть, не вдалося влаштувати ще нікому. Вбивство Гії було скоєно з особливою жорстокістю, а слідство в справі, незалежно від зміни влади, ведеться з особливим цинізмом.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво