СЛІДЧОМУ — КАРТИ В РУКИ - Право - dt.ua

СЛІДЧОМУ — КАРТИ В РУКИ

18 січня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 18 січня-25 січня

Верховна Рада України у вівторок розглянула в першому читанні законопроект «Про статус слідчих». ...

Верховна Рада України у вівторок розглянула в першому читанні законопроект «Про статус слідчих». Документ визначає правове і соціальне становище слідчого і пропонує поширити його на всіх слідчих, незалежно від їхньої відомчої приналежності.

Відповідно до законопроекту, слідчий має статус державної посадової особи, яка займає відповідальне становище у системі правоохоронних органів і наділена спеціальними процесуальними повноваженнями. Слідчий має право на невідкладний прийом посадовими особами органів влади й управлінь усіх рівнів, керівниками підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності.

Крім того, законопроект визначає, що слідчим може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, склав кваліфікаційні іспити і прийняв присягу. Відповідно до документа, слідчі не можуть належати до якоїсь політичної партії, руху, входити до складу підприємств, що мають на меті отримання прибутку, займатися підприємницькою та іншою діяльністю, окрім викладацької, наукової й іншої оплачуваної творчої діяльності у вільний від роботи час.

Також визначаються випадки звільнення слідчого з посади. Регламентується право вимагати у слідчого кримінальну справу для перевірки стану розслідування, вивчення і видання за нею розпоряджень, визначення кваліфікації злочину. Цим правом передбачається наділити лише прокурора, безпосереднього начальника слідчого, начальника слідчого підрозділу і вищих керівників слідчих апаратів та їхніх заступників, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Кримінальну справу проти слідчого може порушити лише генеральний прокурор України або його заступник. Арештувати слідчого можна лише за мотивованим рішенням Верховного суду Автономної Республіки Крим, обласних і Київського та Севастопольського міських судів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво