Шок і надія. Дорожні нотатки єврокомісара - Право - dt.ua

Шок і надія. Дорожні нотатки єврокомісара

5 жовтня, 2007, 14:53 Роздрукувати Випуск №37, 5 жовтня-12 жовтня

Українські реалії шокували комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга, який закликав Україну до термінового поліпшення захисту прав людини.

Українські реалії шокували комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга, який закликав Україну до термінового поліпшення захисту прав людини. Про це йдеться в оприлюдненій 3 жовтня доповіді комісара про захист прав людини в Україні.

Доповідь грунтується на дос­лідженнях, які комісар провів під час візиту до України в грудні 2006 року. Тоді він відвідав Київ, Львів та Одесу, зустрівся з представниками української влади, членами уряду, депутатами, представниками громадянського суспільства та провідними експертами з питань прав людини.

Т.Хаммарберг стурбований корупцією в судових процесах, надто широкими наглядовими функціями прокуратури і тривалістю судових процесів. У зв’язку з цим комісар рекомендує українській владі вжити негайних заходів для подолання недоліків у цій сфері.

У доповіді також йдеться про випадки катувань, поганого ставлення до ув’язнених, недостатній доступ до адвокатів, переповненість і погані санітарні умови в слідчих ізоляторах. Т.Хаммарберг рекомендує здійснити ряд заходів, зокрема щодо встановлення зрозумілої політики з обліку випадків неправильної поведінки представників міліції, а також з поліпшення медичних і санітарних умов у СІЗО. У доповіді також указується на жорстокість стосовно жінок, торгівлю людьми та проблеми з правами дитини, які визначені урядом як найтерміновіші пріоритети. Комісар зазначає, що проблема жорстокості щодо жінок є чітко визначеною суспільною проблемою, і рекомендує конкретні кроки з поліпшення ситуації. За словами комісара, термінові кроки конче потрібні й у поліпшенні захисту прав дитини, і в боротьбі з порнографією, наркотиками та торгівлею людьми.

Комісар Ради Європи також стурбований поширенням ВІЛ/СНІД в Україні та рекомендує національній владі поліпшити доступ до лікування, реабілітації і соціальної реінтеграції людей, уражених вірусом. Комісар закликає уряд терміново створити національний план дій шодо припинення пандемії, включивши до цього плану велику інформаційну кампанію.

Крім того, у доповіді висловлюється стурбованість виключенням із громадського життя людей похилого віку, бездомних і вуличних дітей.

Комісар зазначив необхідність усунення обмежень щодо застосування законів про права меншин. За його словами, потрібно забезпечити соціальну інтеграцію ромів і кримських татар, а також ефективно іплементувати Європейську хартію регіональних мов і мов меншин у систему освіти.

Вказується на потребу забезпечення легального статусу власності релігійних громад і важливість виконання судових рішень з повернення власності та сприяння посиленню діалогу між релігійними течіями.

Комісар Ради Європи закликає Україну ратифікувати Конвенцію Ради Європи про протидію торгівлі людьми і якнайшвидше застосувати її положення на практиці. У своїй доповіді комісар Ради Європи також висловив сподівання, що новий український уряд прислухається до його рекомендацій і втілить їх у життя.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво