«Рецидивіст» від Феміди - Право - dt.ua

«Рецидивіст» від Феміди

6 листопада, 2009, 16:41 Роздрукувати Випуск №43, 6 листопада-13 листопада

Голова Верховного суду України Василь Онопенко запропонував Вищій раді юстиції розглянути питання щодо звільнення з посади судді Ленінського районного судум...

Голова Верховного суду України Василь Онопенко запропонував Вищій раді юстиції розглянути питання щодо звільнення з посади судді Ленінського районного суду
м. Кіровограда у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

Підставою стали матеріали, надіслані до Верховного суду України з Апеляційного суду Кіровоградської області. Їхній зміст свідчить про систематичне порушення суддею вимог чинного законодавства щодо всебічного, повного та об’єктивного розгляду справ, грубе порушення норм чинного законодавства у процесі здійснення правосуддя. Зокрема цей суддя, взявши до провадження скарги на постанову про порушення кримінальної справи, впродовж майже чотирьох місяців відкладав їх розгляд, чим грубо порушив права громадян і створив перешкоду для проведення досудового слідства.

В іншій справі, порушуючи правила підсудності, суддя розглянув адміністративний позов і виніс рішення про його забезпечення, заборонивши одночасно виконувати рішення Печерського районного суду м. Києва. Крім цього, суддя припустився ще цілої низки грубих порушень Кодексу адміністративного судочинства України у цій справі.

Ще в одній справі – про відшкодування збитків, завданих переплануванням квартири, та про стягнення матеріальної шкоди впродовж двох років, незважаючи на численні листи експертної установи та заяви сторін, суддя не направляв необхідні для проведення експертизи матеріали до експертної установи. Допустивши безпричинну тяганину, суддя грубо порушив законні права та інтереси громадян.

Слід зазначити, що стосовно цього судді неодноразово порушувалися дисциплінарні провадження з приводу фактів тяганини під час розгляду кримінальних, цивільних та адміністративних справ.

Крім того, за фактами ухвалення завідомо неправосудних рішень в адміністративній та цивільній справах стосовно судді порушено кримінальні справи. Наразі прокуратура Кіровоградської області розслідує й кримінальні справи, порушені за заявою громадян на дії судді за фактом незаконного заволодіння майном.

На підставі зазначеного голова Верховного суду України запропонував Вищій раді юстиції розглянути питання щодо внесення подання про звільнення з посади судді Ленінського районного суду у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво