Реєстру бути - Право - dt.ua

Реєстру бути

23 грудня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №50, 23 грудня-30 грудня

Верховна Рада в четвер прийняла в цілому Закон України «Про доступ до судових рішень». За прийняття відповідного рішення проголосувало 303 народних депутати...

Верховна Рада в четвер прийняла в цілому Закон України «Про доступ до судових рішень». За прийняття відповідного рішення проголосувало 303 народних депутати.

Законом регулюються відносини із забезпечення доступу до судових рішень, ухвалених судами загальної юрисдикції у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах, а також ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до статті 2 закону кожен має право на доступ до судових рішень. Це право забезпечується офіційним оприлюдненням текстів судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України. Судові рішення можуть публікуватися в друкованих виданнях, поширюватися в електронній формі.

У відповідності зі статтею 3 закону для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку і надання електронних копій судових рішень). До Реєстру вносяться всі судові рішення судів загальної юрисдикції.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень затверджується Кабінетом міністрів України.

Судові рішення, внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, є відкритими для безкоштовного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, користувачу надається можливість пошуку, перегляду, копіювання і роздрукування судових рішень або їхніх частин.

Статтею 5 закону передбачено, що судові рішення вважаються офіційно опублікованими за умови підтвердження Державною судовою адміністрацією відповідності текстів судових рішень оригіналам або електронним копіям судових рішень, занесених до Єдиного державного реєстру судових рішень.

У текстах судових рішень, відкритих для загального доступу, не можуть бути розголошені дані, які дають можливість ідентифікувати фізичну або юридичну особу.

Порядок доступу до судових рішень зацікавлених осіб встановлений у статті 9 законопроекту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво