РЕАЛЬНА ПЕРЕМОГА НАД ВІРТУАЛЬНОЮ ПОРНОГРАФІЄЮ? - Право - dt.ua

РЕАЛЬНА ПЕРЕМОГА НАД ВІРТУАЛЬНОЮ ПОРНОГРАФІЄЮ?

17 жовтня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №40, 17 жовтня-24 жовтня

Масштаби найбільшої операції з ліквідації мережі розповсюджувачів порнографії вражають: понад п...

Масштаби найбільшої операції з ліквідації мережі розповсюджувачів порнографії вражають: понад півтори тисячі поліцейських практично одночасно провели обшуки у півтисячі німецьких будинків, конфіскувавши 745 комп’ютерів, 5 800 відеокасет, 35 тисяч компакт-дисків, 8 300 дискет. У руках німецької поліції опинилися 38 тисяч електронних адрес і 26 500 обвинувачуваних у причетності до 38 груп, які заповнюють інтернет-простір дитячою порнографією. Найсильніше шокував той факт, що серед обвинувачуваних у педофілії виявилося чимало вчителів та вихователів.

Успіх нинішньої операції закладений ще два роки тому у США, коли техаська компанія Landslide Production була обвинувачена в наданні своїм клієнтам доступу до закордонних веб-сайтів, які спеціалізуються на дитячій порнографії. Отримана тоді інформація старанно розроблялася спецслужбами багатьох країн. Нинішня операція також проводилася під керівництвом Інтерполу і за чіткої взаємодії різноманітних правоохоронних органів.

Проте результати цієї операції для громадян різних країн, обвинувачуваних у одних і тих самих злочинах, будуть різними. Приміром, серед підозрюваних опинилося 530 громадян Німеччини і 800 — США. Причому в цих країнах навіть саме поняття «дитячої порнографії» трактується по-різному. Так, у Німеччині протизаконним вважається зображення сексуальних актів з участю дітей віком до 18 років, а в Америці — лише до 14. Неоднакові й передбачені різними національними законодавствами міри покарання за ці злочини. Та й ті, що є, у світлі з’ясованих обставин визнані винятково м’якими. У Німеччині, приміром, за поширення дитячої порнографії винним загрожує тюремне ув’язнення на термін від шести місяців до п’яти років, а в окремих випадках — до десяти років. Щоправда, для цього доведеться довести, що злочинці діяли не поодинці, а в складі організованих груп. І зробити це буде досить складно. Та й узагалі, сумніви в тому, що всі винні опиняться за гратами, повсюди переважують законну гордість за блискуче проведену безпрецедентну за своїми масштабами операцію.

Ще лояльніше навіть європейське законодавство ставиться до зберігання дитячої порнографії. Так, у Німеччині, приміром, за цей злочин можна отримати максимум рік в’язниці. Проте серед викритих любителів дитячої порнографії, за словами представників німецької поліції, чимало дуже небезпечних педофілів. Досить сказати, що на одному зі знімків, конфіскованих у землі Північний Рейн-Вестфалія, зображена чотиримісячна дитина, піддана сексуальній нарузі.

Тільки в Америці ринок дитячої порнографії оцінюється в кілька мільярдів доларів. Для ефективної боротьби з цим злом необхідно прийняти єдине антипорнографічне законодавство, а також створити спеціалізовані поліцейські підрозділи, технічно оснащені на найсучаснішому рівні.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво