ПРОФЕСІОНАЛІЗМ: 10 РОКІВ В УКРАЇНІ - Право - dt.ua

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ: 10 РОКІВ В УКРАЇНІ

18 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №40, 18 жовтня-25 жовтня

24 жовтня 2002 року міжнародна юридична фірма «Саланс» відсвяткує ювілей — 10-ту річницю роботи київського офісу...

24 жовтня 2002 року міжнародна юридична фірма «Саланс» відсвяткує ювілей — 10-ту річницю роботи київського офісу.

«10 років юридичної практики в Україні — це етап, що дозволяє оцінити результати діяльності «Саланс» на українському ринку. Це можливість зазирнути в майбутнє з урахуванням нагромадженого багатогранного досвіду й упевнено зустріти нові професійні завдання, які наш динамічний світ ставить перед кожною юридичною фірмою. І це також можливість подякувати нашим клієнтам за багаторічне співробітництво й довіру до наших знань і досвіду. І, ясна річ, це чудовий привід подякувати всім працівникам «Саланс» за відданість справі, командний дух і творчий підхід у виконанні складних юридичних завдань», — говорить керуючий партнер київського офісу «Саланс» Олег Батюк.

«Перші 10 років роботи були напружені, адже початок ніколи не буває легким, — відзначає Олег Батюк. — Нашому становленню дуже допомогло те, що до 1992 року «Саланс» уже мала значний досвід роботи на території колишнього СРСР».

Хоча Київський офіс було відкрито лише 10 років тому, практика «Саланс» в Україні й інших країнах СНД почалася набагато раніше. Початок було покладено понад 30 років тому, коли американський юрист Джеффрі Герцфелд почав консультувати найбільші транснаціональні корпорації щодо зовнішньоторговельних операцій з організаціями Радянського Союзу. На основі цього унікального досвіду сформувалася східноєвропейська спеціалізація фірми «Саланс», яку заснували Карл Саланс, Джеффрі Герцфелд і Еліан Гейлбронн у Парижі 1978 року. З моменту створення «Саланс» поряд із західноєвропейською та міжнародною юридичною практикою завжди існувала східноєвропейська складова як один із провідних напрямів діяльності фірми. Така спеціалізація закономірно привела до того, що на початку 90-х років було відкрито офіси в Києві, Москві, Варшаві, Алмати, а згодом в Санкт-Петербурзі й Баку.

На сьогоднішній день склалася гнучка система юридичної організації, у якій координація міжнародної діяльності здійснюється офісами в Парижі, Лондоні та Нью-Йорку, а її східноєвропейський аспект значною мірою інтегрується через офіси «Саланс» у Варшаві й Москві. Нині в «Саланс» у всьому світі працює понад 800 працівників, щодня надаючи правову підтримку багатонаціональним клієнтам.

Міжнародна практика «Саланс» демонструє глибоку спеціалізацію в інтернаціональних і локальних школах і галузях права. У результаті цього виникає ефективний симбіоз знань місцевого права, практики його застосування й міжнародного юридичного досвіду. Фаховий підхід «Саланс» реалізується через міжнародну мережу офісів, успішно поєднуючи розуміння місцевих умов і глобальних аспектів діяльності й потреб клієнтів.

Паризький офіс «Саланс» є однією з найбільших юридичних фірм у Франції. Там працюють як французькі юристи, так і представники інших народів і правових шкіл — американці, англійці, німці, росіяни. Паризький офіс пропонує широкий спектр юридичних послуг у всіх основних галузях комерційної, фінансової, промислової, корпоративної діяльності у Франції та інших країнах Європейського співтовариства. Тут практикують юристи, котрі мають великий досвід роботи на відповідальних посадах в уряді США і Франції, у Європейській комісії та Міжнародній торговельній палаті.

Офіс «Саланс» у Нью-Йорку надає послуги найбільшим американським і міжнародним компаніям у таких галузях, як корпоративне право США, випуск і обіг цінних паперів, банківське й фінансове право, банкрутство, нерухомість, трудове право, судові й арбітражні спори. Юристи офісу також надають комплексну правову підтримку як американським компаніям, що розвиваються, так і тим, які здійснюють свою діяльність у країнах СНД, Східній і Центральній Європі, Латинській Америці, Південно-Східній Азії.

Лондонський офіс фірми, перебуваючи в одному з найбільших світових фінансових центрів, спеціалізується переважно в сфері банківського й фінансового права. Юристи «Саланс» у Лондоні тісно співробітничають із міжнародними фінансовими установами й банками, що здійснюють інвестиційне й позикове фінансування проектів у Центральній і Східній Європі та країнах СНД. Корпоративне й комерційне право також є одним із ключових напрямів, при цьому основний наголос робиться на підтримці клієнтів, які інвестують і одержують корпоративні права під юрисдикцією Великобританії, а також міжнародні проекти, що регулюються правом Англії. Юристи Лондонського офісу захищають інтереси британських і міжнародних клієнтів у Високому суді Англії, Лондонському суді Міжнародного комерційного арбітражу й інших судових і арбітражних органах Великобританії.

Варшавський офіс «Саланс» надає повний спектр послуг міжнародним компаніям, фінансовим установам і державним органам щодо правових аспектів здійснення інвестицій, комерційної та фінансової діяльності в Польщі. Серед клієнтів фірми чимало польських компаній, що швидко розвиваються і багато з яких успішно працюють на ринках Європи й усього світу. Юристи офісу здобули значний досвід вирішення юридичних завдань клієнтів у процесі переговорів з урядом Польщі на найвищому рівні.

Офіси фірми в Москві й Санкт-Петербурзі цінують клієнти в Росії та за її межами за професіоналізм. Досягнення юридичної практики «Саланс» у Росії в таких галузях, як енергетика, нафта й газ, зв’язок, фінансові послуги, нерухомість і будівництво, судові й арбітражні справи є безсумнівними й уже давно здобули визнання клієнтів фірми. Московський і Санкт-Петербурзький офіси за допомогою Київського офісу фірми реалізують в Україні низку проектів пріоритетних російських компаній і банків.

Розвинена мережа офісів у найбільших юрисдикціях світу дозволяє Київському офісу працювати на рівні сучасних світових вимог, що висуваються до юридичної практики як у Східній Європі, так і в міжнародному масштабі. Українську практику «Саланс» представлено українськими й іноземними партнерами та юристами. Крім 10 юристів, котрі постійно працюють у Київському офісі, понад 20 юристів з інших офісів «Саланс» беруть участь у реалізації складних проектів, які вимагають поєднання високопрофесійних знань права й досвіду реалізації комерційних домовленостей у сучасних українських реаліях.

Київський офіс надає повний спектр правових послуг в Україні. Початок успішної практики в Україні було покладено ще 1988 року, коли юристи фірми реалізували правову підтримку багаторічного проекту великої міжнародної компанії зі створення й діяльності одного з перших спільних підприємств в Україні. Відтоді вони допомогли сотням клієнтів, котрі представляють міжнародні фінансові організації, міжнародні компанії, банки, інвестиційні фонди й компанії, великий і середній бізнес Європи, Азії, США. «Саланс» надає активну підтримку українським підприємцям і державним структурам із широкого кола юридичних питань. Київський офіс фірми професійно допомагає здійснювати підприємницьку діяльність у різних організаційних формах, надає правову допомогу з правових питань залучення й реалізації інвестицій і мобілізації капіталу, реструктуризації підприємств, економічної концентрації та децентралізації. «Саланс» консультує з питань податкового планування і структурування, трудового законодавства, захисту прав інтелектуальної власності. Фірма представляє клієнтів у судових і арбітражних розглядах, зокрема в Стокгольмі, Лондоні й Парижі. «Саланс» працює з підприємствами телекомунікаційного, банківського, енергетичного, транспортного, агропромислового, аерокосмічного секторів, з підприємствами торгівлі, а також з організаціями, що займаються видобуванням природних ресурсів, будівництвом, нерухомістю, сферою споживчих послуг, із релігійними та благодійними організаціями.

З найостаннішого досвіду можна згадати правову допомогу, яку Київський офіс надав одній з найбільших міжнародних компаній у створенні мережі супермаркетів в Україні. «Саланс» недавно брав участь у реалізації міжнародною фінансовою організацією багатоетапного проекту кредитування провідного українського виробника сільськогосподарської продукції. Протягом кількох останніх місяців Київський офіс консультував провідний міжнародний інвестиційний банк із питань обслуговування державного боргу України. Цими днями офіс продовжує консультувати велику міжнародну компанію в галузі торгівлі нафтопродуктами щодо масштабного проекту створення в Україні структури роздрібної реалізації нафтопродуктів. У плані судової практики Київський офіс успішно брав участь у процесах, які зачіпали інтереси держави Україна в міжнародному арбітражі в Стокгольмі й у Високому суді Англії.

Ввібравши міжнародний досвід правового забезпечення бізнесу в період проведення економічних реформ, опанувавши елементи західної корпоративної та правової культури, українські юристи, котрі працюють у Київському офісі, готові до нових професійних звершень. У найближчому майбутньому практика Київського офісу розвиватиметься під впливом таких чинників, як подальша інтеграція України у світове економічне співтовариство, інтенсифікація інформаційних потоків, трансформація політичних й економічних альянсів і прискорення процесів глобалізації.

«Основними принципами «Саланс» завжди були й залишаються професіоналізм, глибоке розуміння специфіки ринку й комерційних завдань, що стоять перед нашими клієнтами, а також повага до принципів, конституційно закладених в основу української юриспруденції. Це є підвалинами нашого професійного успіху в Україні, — говорить Олег Батюк. — Керуючись цими принципами, усі працівники київського офісу «Саланс» напружено працюють для подальшого динамічного розвитку української практики».

«У повсякденній діяльності фірми «Саланс» задіяно юристів найвищої кваліфікації, котрі представляють понад 20 національностей. Це робить її воістину інтернаціональною і якнайкраще сприяє розумінню потреб наших клієнтів, які говорять різними мовами світу. При цьому в фірмі існує єдиний професійний стандарт, який клієнти зустрічають у будь-якому офісі «Саланс» у всьому світі і який забезпечує вирішення їхніх завдань на найвищому юридичному рівні. Ми пропонуємо нашим клієнтам переваги визнаної міжнародної юридичної фірми, яка досконально знає реалії місцевого правового середовища. Ми пропонуємо нашим клієнтам оптимальні розв’язання їхніх проблем і при цьому цілком відповідаємо за наші поради. Тільки такий підхід відповідає високим вимогам клієнтів. І тільки такий підхід приносить успіх у нашій професії», — резюмує Олег Батюк. — Найкращі докази цього — постійне розширення нашого офісу, який зробив крок у друге десятиліття, і, ясна річ, наші клієнти, котрі звертаються до нас знову та знову і приводять до нас по допомогу своїх колег і партнерів».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво