Про почуття... до прокуратури - Право - dt.ua

Про почуття... до прокуратури

19 серпня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №32, 19 серпня-26 серпня

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає необхідними серйозні кадрові зміни в прокуратурі. Про це він заявив журналістам у Полтавській області...

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає необхідними серйозні кадрові зміни в прокуратурі. Про це він заявив журналістам у Полтавській області. «На цей момент стоїть завдання серйозніших кадрових змін в органах прокуратури», — сказав Луценко. Він пояснив, що в ситуації, коли міліція знаходить матеріали і за узгодженням із прокуратурою порушує кримінальну справу, коли там фігурує посадова особа рівня голови сільради й вище, то таку справу автоматично передають до прокуратури.

Луценко зауважив: через цей порядок десятки тисяч, у тому числі сотні резонансних справ, дуже повільно йдуть у суд. Зокрема у березні—травні було порушено 17 кримінальних справ, у яких фігурують екс-губернатори, у 15 — їхні заступники, у 50 — керівники районних адміністрацій, але вони досі перебувають в прокуратурі.

«Я не можу позбутися почуття, що в багатьох місцях у прокуратурі відбувається затягування чи відвертий саботаж», — підкреслив міністр.

Він зазначив, що інакше не може пояснити багатомісячні затримки розслідування справ і іноді знищення доказової бази.

Луценко сказав: там, де пройшли кадрові зміни в органах прокуратури, він відчуває партнерство прокуратури й міліції. Він також навів приклад конфлікту між мером Миргорода та громадою, яка обвинувачує мера у вчиненні злочинів і домагається його відставки.

За словами міністра, цей мер проходить за чотирма кримінальними справами, порушеними міліцією, але ці справи забрала собі районна прокуратура, яку вже 18 років очолює та сама людина. Раніше Луценко пояснив повільне розслідування резонансних кримінальних справ недостатньою активністю органів прокуратури.

Як відомо, схожі почуття до прокуратури й у президента України, у чому він також відверто признавався. І, мабуть, той факт, що прокуратура має потребу в глобальних змінах, мало в кого викликає сумніви. Як і те, що розпочинати потрібно з кадрів. Однак намагатися наводити порядок у прокуратурі так, як це зробив президент, направляючи на розчищення авгієвих стаєнь народного депутата В.Стретовича, також неправильно. Бо не можна боротися за законність, зневажаючи Закон. А стаття 15 Закону «Про Генпрокуратуру» прямо вказує: призначає своїх заступників, у тому числі й першого — генеральний прокурор, а не президент. Котрий для наведення порядку в цій сфері чомусь намагається розв’язати проблему прокурорських кадрів, починаючи з рівня заступників генпрокурора (що незаконно), а не з самого генпрокурора (що якраз передбачено Конституцією). Хоча й у цьому плані свобода дій президента сильно обмежена самим Основним Законом.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво