Про обіг зброї - Право - dt.ua

Про обіг зброї

29 квітня, 2009, 15:15 Роздрукувати Випуск №16, 29 квітня-15 травня

Питання обігу зброї в Україні мають регулюватися виключно законами, вважають у Мін’юсті. У зв’яз...

Питання обігу зброї в Україні мають регулюватися виключно законами, вважають у Мін’юсті. У зв’язку з численними повідомленнями у засобах масової інформації, в яких ідеться про позицію Міністерства юстиції щодо ініціативи Міністерства внутрішніх справ надавати громадянам дозволи на купівлю для самозахисту травматичної зброї, а також у зв’язку з відсутністю коректного правового трактування цього питання міністерство повідомляє, що в нього на опрацюванні перебував проект постанови Кабінету міністрів України, розроблений Міністерством внутрішніх справ. Згідно з ним пропонувалося впровадити в обіг новий вид засобів самооборони — газові пістолети, револьвери з можливістю стрільби патронами, спорядженими еластичними снарядами несмертельної дії (шляхом внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 7 вересня 1993 року №706 «Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії»).

За результатами правової експертизи Міністерство юстиції повернуло цей проект без надання висновку як такий, що не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Положення статті 2 зазначеної Конвенції передбачають право кожного на життя, що охороняється законом.

Крім того, статтею 3 Конституції України встановлено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 92 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав та свобод визначаються виключно законами України. Cтаття 19 Конституції України вимагає, щоб органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи діяли лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на можливі ризики порушення цих прав, врегулювання зазначених питань на рівні рішення уряду невиправдане. Той факт, що використання зброї нерозривно пов’язане з необхідністю забезпечення гарантій прав та свобод людини, незаперечний. Врегулювання суспільних відносин, пов’язаних із обігом зброї в Україні, має відбуватися на рівні закону України з метою забезпечення гарантій прав та свобод людини і громадянина від незаконного застосування зброї іншими громадянами.

Відповідний проект закону України «Про обіг зброї невійськового призначення», що зареєстрований Верховною Радою України 09.02.2009 р. (реєстр. № 2105), опрацьовувався в Міністерстві юстиції. Зауваження та пропозиції, в тому числі щодо визначення чіткого порядку розповсюдження та застосування зброї, були надані Міністерству внутрішніх справ і комітетові Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У зв’язку з цим Міністерство юстиції вважає за необхідне зосередити зусилля на доопрацюванні цього проекту в зазначеному комітеті, повідомила прес-служба Міністерства юстиції України.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво