Презентації Лавриновича - Право - dt.ua

Презентації Лавриновича

3 грудня, 2010, 18:25 Роздрукувати Випуск №45, 3 грудня-10 грудня

Міністр юстиції України Олександр Лавринович презентував у ході 30-ї Конференції міністрів юстиції держав — членів Ради Європи кроки, що здійснюються в Україні, з реформування судової системи...

Міністр юстиції України Олександр Лавринович презентував у ході 30-ї Конференції міністрів юстиції держав — членів Ради Європи кроки, що здійснюються в Україні, з реформування судової системи. Про це повідомили у прес-службі Мін’юсту. У своїй промові О.Лавринович зупинився на основних новелах і прогресивних положеннях ухваленого в липні 2010 року Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які спрямовані на становлення в Україні незалежної і водночас прозорої системи правосуддя. Зокрема, міністр юстиції України поінформував європейських колег про ряд кроків щодо вдосконалення системи судів, процедури призначення суддів, реформування механізму притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, нового порядку судового адміністрування, гарантій забезпечення суддів, створення нових механізмів забезпечення незалежності суддів.

Міністр юстиції наголосив, що реалізація судової реформи покликана не лише вивести на якісно новий рівень систему правосуддя в Україні, а й мінімізувати наслідки такого загального, притаманного не лише українському правосуддю, явища, як корупція в судах. О.Лавринович поінформував також про наступні кроки української влади, що будуть спрямовані на реформування в країні кримінальної юстиції, презентував основні положення майбутньої реформи.

Під час двосторонньої зустрічі О.Лавриновича з комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Гаммарбергом, яка відбулася в рамках Конференції, останній повідомив, що в липні 2011 року здійснить оціночний візит в Україну з метою дати оцінку законодавчим напрацюванням та імплементації в Україні законодавчих норм у галузі прав людини. Зокрема щодо виконання Україною рекомендацій, даних ним за результатами першого оціночного візиту в грудні 2006 року.

Крім того, в ході візиту планується вивчити кроки, що здійснюються в Україні з метою забезпечення виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Міністр юстиції України запевнив, що завдяки реформам, які здійснюються сьогодні в Україні у сфері судоустрою, кримінальної юстиції, державного управління, комісар у своєму липневому звіті матиме можливість констатувати вирішення цілої низки застарілих проблем. О.Лавринович пообіцяв здійснити особисту презентацію реформ та позитивних змін у галузі прав людини, що відбудуться на момент візиту комісара в Україну. «Реалізацію цих реформ ми розглядаємо як важливий внесок в інтеграцію України до європейського співтовариства», — наголосив він.

Т.Гаммарберг сказав, що звіт стосовно України за підсумками оціночного візиту буде передано для вивчення Комітету міністрів Ради Європи.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво