Право на оплачувану працю - Право - dt.ua

Право на оплачувану працю

25 серпня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №32, 25 серпня-1 вересня

Генеральний прокурор України Олександр Медведько доручив прокурорам АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя провести додаткову перевірку дотримання законів про оплату праці...

Генеральний прокурор України Олександр Медведько доручив прокурорам АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя провести додаткову перевірку дотримання законів про оплату праці. У ході перевірки доручено вжити всіх заходів для відновлення прав працівників і притягнення винних до встановленої законом відповідальності. Як повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України, з початку 2006 року органи прокуратури України провели низку перевірок на предмет дотримання вимог законів про оплату праці. У результаті було порушено понад 1 тис. кримінальних справ (із них 75% уже направлені в суд). Для усунення порушень внесено 9 тис. документів реагування. Завдяки прокурорському втручанню виплачено більш як 500 млн. грн. заборгованості із зарплати.

Однак проблему не усунуто повністю, на сьогодні в державі накопичилося більш як 1 млрд. грн. заборгованості із зарплати, з них 148 млн. грн. — працівникам вугільної промисловості, повідомляє Ліга-інформ.

Відповідно до Закону «Про оплату праці» розмір заробітної плати не може бути меншим від мінімального розміру заробітної плати. Виняток становлять випадки невиконання норм виробітку, виготовлення бракованої продукції та інші передбачені чинним законодавством порушення з вини працівника.

Розмір мінімальної зарплати встановлений Держбюджетом на 2006 рік і з 1 липня 2006 року становить 375 гривень, а з 1 грудня 2006 року — 400 гривень.

Положення закону зобов’язують роботодавця виплачувати зарплату працівникам регулярно в робочі дні в терміни, встановлені в колективному договорі, але не рідше, ніж двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості. Заробітна плата за час відпустки, відповідно до Закону «Про відпустки», оплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво