Поза законом? - Право - dt.ua

Поза законом?

19 червня, 2009, 15:33 Роздрукувати Випуск №22, 19 червня-26 червня

Ряд народних депутатів подали на ім’я президента України звернення про перевірку факту незаконн...

Ряд народних депутатів подали на ім’я президента України звернення про перевірку факту незаконного надання дозволу на будівництво будинку на території комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» заступникові генпрокурора України Р.Кузьміну. У зверненні йдеться також про ведення незаконного будівництва на території зазначеного комплексу, незаконну вирубку лісу та іншу шкоду довкіллю.

12 вересня минулого року голова КМДА Л.Черновецький із грубим порушенням чинного законодавства видав розпорядження про надання дозволу на проектування та реконструкцію з добудовою будинку на вул. Вишгородській в Оболонському районі Києва. Незважаючи на те, що використовувати земельну ділянку до встановлення її меж, отримання документа, що засвідчує право на неї, та державної реєстрації заборонено. Комплекс «Пуща-Водиця» взагалі не має права на користування земельною ділянкою, через це й надавати таке право позбавлений.

«Таке відверте ігнорування закону при видачі цього розпорядження могло бути обумовлене посадовим становищем особи, в інтересах якої його ухвалено. У такий незаконний спосіб дозвіл на проектування та реконструкцію з добудовою було надано заступнику генерального прокурора України Кузьміну Р.Р. Замість передбаченої договором реконструкції будинку відбувається будівництво нового будинку без наявності відповідної погоджувальної та дозвільної документації. Під час підготовки до будівництва та будівництва грубо порушуються вимоги законодавства України про охорону земель. Фактично відбулося порушення природного стану земель, яке було здійснено без обгрунтованих проектних рішень, погоджених та затверджених у встановленому законодавством порядку. У даний час продовжуються незаконне будівництво цього будинку, вирубка лісу, земельні роботи, до яких залучено велику кількість техніки та робітників.

Таким чином, зберігається небезпека продовження відвертого порушення чинного законодавства при будівництві будинку Кузьміна Р.Р. Особлива небезпека цих порушень полягає в їх брутальності, масовості, а також у тому, що вони пов язані із задоволенням приватного інтересу одного з керівників Генеральної прокуратури України, яка здійснює вищий державний нагляд за дотриманням законів в Україні», — стверджується у депутатському зверненні.

У травні нинішнього року постійна комісія Київради з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики визнала незаконним розпорядження №1241 «Про надання комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» дозволу на проектування та реконструкцію з добудовою будинку №46 по вул. Вишгородській, 150, в Оболонському районі» і рекомендувала Київраді скасувати його. Проте розгляд цього питання на засіданні Київради блокується.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво