Після виборів житимемо за картками - Право - dt.ua

Після виборів житимемо за картками

2 вересня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 2 вересня-9 вересня

Міністерство внутрішніх справ має намір провести заміну внутрішніх паспортів громадян України на пластикові ідентифікаційні картки після виборів до Верховної Ради в 2006 році...

Міністерство внутрішніх справ має намір провести заміну внутрішніх паспортів громадян України на пластикові ідентифікаційні картки після виборів до Верховної Ради в 2006 році. Про це на прес-конференції повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. За його словами, МВС уже направило до Кабінету міністрів пакет документів, які передбачають таку заміну.

Планується, що громадяни України замість нинішніх паспортів одержать пластикові картки із вшитими електронними чіпами. При цьому чіп міститиме всю необхідну інформацію про громадянина. Ю.Луценко зазначив, що в чіп паспорта можна буде одночасно внести інформацію про водійське посвідчення. Також планується створення аналогічних карток для українських дітей, які будуть посвідченнями їхньої особи, проте не матимуть вшитого чіпа.

Водночас міністр підкреслив, що заміна паспорта на картку не проводитиметься до парламентських виборів, щоб уникнути обвинувачень із боку політичних опонентів у тому, що влада намагається шляхом заміни паспортів сфальсифікувати списки виборців.

Ю.Луценко також повідомив, що виробництвом карток займатиметься виключно МВС, а до 2006 року очікується проведення всіх необхідних тендерів на постачання пластику і чіпів. Міністр також пообіцяв, що в найближчому майбутньому буде проведено кадрові перестановки в системі паспортної безпеки МВС, і цю службу перейменують.

Нині діє «Положення про паспорт громадянина України», затверджене постановою Ради від 2 вересня 1993-го, і «Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон», затверджене указом президента від 28 жовтня 1993 року.

Для багатьох слабкою втіхою у зв’язку з запровадженням електронних паспортів буде той факт, що Україна приєдналася до Конвенції Ради Європи про захист особи у зв’язку з автоматичним опрацюванням персональних даних. Крім самої конвенції від 28 січня 1981 року, Україна також приєдналася до додаткового протоколу до неї про органи нагляду і транскордонних потоків даних від 8 листопада 2001 року.

Приєднання до цієї конвенції раніше було визначене як одне з найважливіших завдань міжнародного співробітництва України у сфері боротьби з організованою злочинністю. Мета зазначеної конвенції — захист фізичних осіб від зловживань, що можливі при зборі й опрацюванні даних. Зокрема конвенція забороняє опрацювання «чутливих» даних, що стосуються расової приналежності особи, її політичних поглядів, здоров’я, релігії, інтимного життя, кримінального минулого. Сторонами цієї конвенції є 38 держав—членів Ради Європи. Для України конвенція і додатковий протокол стануть чинними після проведення відповідних внутрішньодержавних процедур.

(Конвенцію було відкрито до підписання у Страсбурзі (Франція) 28 січня 1981 року, зазначений протокол до неї — також у Страсбурзі 8 листопада 2001 року).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво