Перша ластівка?

Поділитися
Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі «Ухань проти України», яка стосується умов утримання в Стрижавській виправній колонії №81 і в міжобласній тюремній лікарні при цій колонії...

Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі «Ухань проти України», яка стосується умов утримання в Стрижавській виправній колонії №81 і в міжобласній тюремній лікарні при цій колонії. Про це повідомило агентство УНІАН із посиланням на Вінницьку правозахисну групу.

За інформацією вінницьких правозахисників, у своєму рішенні Європейський суд у Страсбурзі визнав, що під час перебування Івана Уханя в СВК №81 держава Україна порушила щодо нього статтю 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. (У ній ідеться про жорстоке та нелюдське поводження.)

Засуджений І.Ухань у своїй скарзі до Євросуду так описав умови в «лікарні»: «Там постійно смерділо, ліків не вистачало, використовувалися прострочені медикаменти, повторно використовувалися одноразові шприци, пацієнтам не приділяли уваги, а для відвідування туалету потрібно було записуватися в чергу».

Коли визнаний інвалідом І.Ухань заявив, що через нестерпний біль у спині не може йти до їдальні, щоб поїсти, начальник колонії розпорядився, щоб двоє інших засуджених тягли його туди силоміць, що й було зроблено.

У судовому рішенні сказано, що медичний персонал тюремної лікарні вважав інваліда другої групи симулянтом. У медичній документації, наданій лікарнею Європейському суду з прав людини, зазначено, що певні ліки хворому призначалися, але відсутня інформація про те, чи були ці ліки йому введено.

«Отримуючи від українських судів кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі, громадяни України не є засудженими до знущань, принижень і ставлення, як до тварин, не зобов’язані вони також обслуговувати корумпованих тюремних начальників із садистськими методами «виховання спецконтингенту», — вважають правозахисники.

Вінницька правозахисна група закликає до створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки масових повідомлень про порушення прав людини та корупцію в установах державної кримінально-виконавчої служби. Правозахисники також заявляють, що готові надавати безплатну правову допомогу всім нинішнім і колишнім ув’язненим, котрі перебувають чи перебували у СВК №81 і насамперед у міжобласній тюремній лікарні при цій колонії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі