ОСТАННЯ ІНСТАНЦІЯ - Право - dt.ua

ОСТАННЯ ІНСТАНЦІЯ

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Міжнародний карний трибунал зі злочинів проти людяності діятиме на постійній основі. З 1 липня Рим...

Міжнародний карний трибунал зі злочинів проти людяності діятиме на постійній основі. З 1 липня Римська угода, вироблена ще 1998 року, набере чинності, оскільки загальна кількість підписів під документом досягне необхідного числа — 60.

Досі існували лише окремі трибунали щодо окремих злочинів проти людяності чи військових злочинів. Останній приклад — суд над колишнім президентом Югославії Слободаном Мілошевичем. Передбачається, що постійно діючий трибунал стане судом останньої інстанції і заслуховуватиме справи, які не можуть бути розглянуті в самих державах, де скоєно злочини.

Серед 10 держав, представники яких поставили свої підписи під документом під час спеціальної церемонії в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, — Боснія, Камбоджа, Ірландія, Монголія та Румунія. США — одна з країн, які відмовляються підписувати договір. Вашингтон побоюється, що у разі його ратифікації військовослужбовці США можуть бути притягнуті до відповідальності в «невиправданих випадках».

До юрисдикції суду не входитиме розгляд злочинів, скоєних у минулому. Основна надія, яку пов’язують зі створенням суду, — це те, що його існування буде стримуючим чинником для майбутніх диктаторів, членів їхніх урядів та армій. Суд отримає право розглядати злочини, вчинені на території держав, які ратифікували договір, злочини, вчинені громадянами цих країн, а також у тому разі, якщо справа передається на розгляд за рішенням Ради безпеки ООН.

Існують побоювання, що при створенні суду буде поставлено під сумнів його представництво за географічним принципом і що домінуючі позиції займуть західні країни. Поки що договір про створення суду ратифікували лише окремі азіатські країни і не підписала жодна арабська держава. Ця обставина може позначитися при виборі суддів та прокурора суду, який, ймовірно, розпочне свою роботу на початку 2003 року.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво