Оскарженню не підлягає

Поділитися
У Генпрокуратурі досі неймовірна кількість версій отруєння Заступник генерального прокурора України Микола Голомша запевняє, що у справі про отруєння президента України Віктора Ющенка призначення винних не буде...

У Генпрокуратурі досі неймовірна кількість версій отруєння

Заступник генерального прокурора України Микола Голомша запевняє, що у справі про отруєння президента України Віктора Ющенка призначення винних не буде. «Слідство рухається об’єктивно, воно рухається за всіма версіями, ми не відділяємо жодних фактів, і призначення винних у справі не буде», — сказав М.Голомша.

Коментуючи недавні слова свого колеги Рената Кузьміна, що нібито слідство у справі акцентує увагу тільки на одній версії, М.Голомша зазначив: «Ми розглядаємо неймовірну кількість версій. Тому Кузьмін нелогічний у своїх твердженнях». Відповідаючи на уточнювальне запитання, М.Голомша сказав: «Нам мало внутрішніх переконань — нам потрібні докази, і ми над цим працюємо».

За його словами, у Генпрокуратури налагоджене нормальне співробітництво з російськими колегами, і жодних суперечностей стосовно допомоги в розслідуванні цієї справи немає.

Що стосується допиту кількох ключових свідків у справі, М.Голомша зауважив: «Над нашими клопотаннями наші колеги (з Росії) працюють».

Як повідомив УНІАН, заступник генерального прокурора, начальник головного слідчого управління Генпрокуратури
Р.Кузь­мін в одному з інтерв’ю заявив, що в розслідуванні справи про отруєння
В.Ющенка слідству треба розглядати не одну, а кілька версій. «...слідчі, котрі розслідували отруєння Ющенка, відпрацьовували одну-єдину версію — про отруєння на дачі у Сацюка. Уявіть собі, цих версій мало бути значно більше! Наприклад, на дачі в одного з керівників «Фокстроту», де був президент, або в готелі, де він снідав, або на зустрічі з виборцями. І таких місць могло бути досить багато. Серед версій треба було розглядати й ту, що отруєння не було взагалі, а виразки на обличчі — результат медичних маніпуляцій», — сказав Р.Кузьмін. При цьому він переконаний: «Слідчі мали вирахувати орієнтовний час отруєння, дізнатися графік роботи президента і на цьому часовому відтинку відпрацювати всі можливі версії. І, виключивши ті, які не підтвердилися, прийти до однієї єдино правильної». «Так це мало бути в ідеалі. Я тоді скликав нараду з обох справ, висловив претензії, запропонував розширити кількість версій, підготувати нові плани розслідування», — сказав Р.Кузьмін.

Що це було?

Генпрокуратура просить політиків і журналістів утриматися від заяв та коментарів із приводу перебігу розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка. Про це йдеться у заяві прес-служби ГПУ.

У Генпрокуратурі зазначають, що останнім часом «з’являються коментарі і довільні розмірковування журналістів, оглядачів та окремих політиків із приводу перебігу розслідування» у справі про отруєння В.Ющенка, «в яких висловлюється сумнів із приводу самого факту його отруєння, робляться спроби проведення паралельного розслідування у цій кримінальній справі».

«Ми настійливо рекомендуємо журналістам, політикам і особам, які обіймають особливо відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від таких коментарів, заяв і дій. Застерігаємо всіх від втручання у діяльність правоохоронного органу з метою прийняття незаконних рішень, що переслідується законом», — ідеться в заяві.

У ГПУ наголошують, що факт отруєння Ющенка «доведений слідчим шляхом, висновками експертиз із залученням міжнародних фахівців і вважається доконаним фактом, який сумніву не підлягає».

Прес-служба нагадує «відповідні рішення Конституційного суду», в яких вказано на неправомірність «будь-яких пропозицій, вказівок і вимог до прокурорів із питань, що становлять їхню компетенцію, передбачену Конституцією».

Окрім того, відповідно до роз’яснень КС, «ніхто, у тому числі й народні депутати, не мають права звертатися в органи прокуратури і до прокурорів із вимогами, пропозиціями чи вказівками з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах».

У ГПУ також нагадали статтю 121 Кримінально-процесуального кодексу, відповідно до якої «дані досудового слідства можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим».

Окрім того, підкреслюють у відомстві, відповідно до частини 2 статті 387 Кримінального кодексу України, передбачена кримінальна відповідальність за розголошення даних досудового слідства або дізнання, здійснене суддею, прокурором, слідчим, працівником органу дізнання, оперативно-розшукового органу, незалежно від того, чи брав цей чиновник безпосередню участь у досудовому слідстві або дізнанні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі