Організація діяльності Вищого адмінсуду України не відповідає вимогам закону? - Право - dt.ua

Організація діяльності Вищого адмінсуду України не відповідає вимогам закону?

27 листопада, 2009, 17:41 Роздрукувати Випуск №46, 27 листопада-4 грудня

Внутрішня організація діяльності Вищого адміністративного суду України входить у суперечність із чинним законодавством України...

Внутрішня організація діяльності Вищого адміністративного суду України входить у суперечність із чинним законодавством України. Зокрема, замість спеціалізованих палат в суді створені номерні, а голова суду ухвалює рішення, що перевищують його повноваження.

Чинне законодавство передбачає, що у вищому спеціалізованому суді можуть створюватися палати для розгляду окремих категорій справ із певною спеціалізацією. Проте наказом голови ВАСУ Пасенюка створені номерні судові палати ВАСУ — перша, друга, третя, четверта.

Таким чином, замість створення судових палат з урахуванням категорій справ із певною спеціалізацією голова ВАСУ Пасенюк створив палати в порядку черговості.

У недавній ухвалі спільного засідання президії Верховного суду і Ради суддів України вказано, що відсутність чіткої спеціалізації у ВАСУ має негативні наслідки для здійснення судочинства, зокрема, при розгляді суперечок, що стосуються виборів.

Крім того, 16 жовтня 2009 року Пасенюк видав розпорядження, в якому визначений перелік суддів ВАСУ (всього 20), які розглядатимуть заяви і скарги, пов'язані з найближчим виборчим процесом; порядок розподілу таких заяв і скарг; порядок формування складу колегій з розгляду виборчих суперечок.

У зв'язку з цим в ухвалі засідання президії Верховного суду і Ради суддів України зазначено, що закон не наділяє голову ВАСУ повноваженнями для створення так званих судових складів для розгляду скарг у справах, пов'язаним з виборчим процесом або процесом референдуму.

Ще одним перевищенням посадових повноважень є положення про те, що «у разі потреби склад судової колегії для розгляду заяв і скарг, пов’язаних із виборчим процесом чергових виборів президента України, формується головою ВАСУ».

На практиці це означає, що склад суду для розгляду суперечок у виборчих справах, у тому числі й у справі про результати виборів, може формуватися в ручному режимі особисто головою ВАСУ Пасенюком.

Докладніше читайте в статті Олександри Примаченко «Міна під вибори президента?» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво