ОДЕСА КРИМІНАЛЬНА НЕ БІЛЬШЕ, АНІЖ ІНШІ ВЕЛИКІ МІСТА, ВВАЖАЄ НАЧАЛЬНИК УМВС

Поділитися
Восени минулого року було усунуто з посад міліцейське керівництво Одеської області та міста. Для одеситів це не стало несподіванкою...

Восени минулого року було усунуто з посад міліцейське керівництво Одеської області та міста. Для одеситів це не стало несподіванкою. Розмови про зміну начальства точилися давно. Особливо — після відставки міністра УМВС України Ю.Кравченка та призначення на його місце Ю.Смирнова, коли в Одесу зачастили комісії. Так звані відпрацьовування області ще раз підтверджували і без того усім відомі істини: про складну криміногенну ситуацію в регіоні та розгул корупції. Висновки перевіряльників були суворі: роботу у боротьбі з економічною злочинністю провалено, контрабанда, що надходить через порти на промринок «7-й кілометр», триває, резонансні злочини не розкрито. У газетах продовжували миготіти публікації про непорядні справи самої міліції. Загалом, на тлі згущання фарб здавалося ось-ось полетять голови. І голови «летіли», але тільки не у перших осіб. Убивство полковника СБУ Задорожного, було останньої краплею, що переповнила чашу терпіння. Містом у той час гуляли найнеймовірніші версії цього замовленого убивства. І міліція в них виглядала не найкращим чином.

Та все ж, коли з’явилася офіційна інформація про відставку начальника обласного УМВС генерала І.Григоренка, це стало свого роду сенсацією, знаковою подією, як писали місцеві газети. Кадрові перестановки напередодні виборів означали багато що. То був насамперед удар по позиціях міського голови Р.Боделана, кандидата в мери на другий термін, який до останнього не хотів вірити, що усунення Григоренка — питання вирішене.

Нові призначення змінили розстановку сил на владній арені на користь губернатора області С.Гриневецького. Ключові міліцейські посади зайняли вихідці з Луганська та Херсона. На посаду начальника обласного управління було призначено 40-річного генерал-майора Юрія Івушкіна, котрий досі очолював УМВС у Херсонській області. Раніше він працював першим заступником начальника обласного управління на Луганщині. Його перші два заступники — із Луганська, третій — із Херсона. У крісло начальника міського управління теж сів луганчанин. За відставкою перших осіб була заміна керівників головних управлінь і відділів. Структурних змін зазнало управління по боротьбі з організованою злочинністю, котре очолив виходець із Херсона. І одна з останніх значимих замін — призначення нового начальника одного з найважливіших підрозділів — управління внутрішньої безпеки, завдання якого — контроль за особовим складом. 1998 року цією службою було складено усього два протоколи про корупцію серед працівників міліції, 1999-го — один, 2000-го — два, а після того, як одеські стражі порядку потрапили під прес перевірок, число корупціонерів різко зросло. Сьогодні на цю посаду призначено киянина, котрий досі працював у головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України.

У цілому за останні п’ять місяців — 70 замін. Кадровий процес торкнувся і районів області. Усунуто зі своїх постів 11 начальників райвідділів. І процес триває. Який же результат кадрових перестановок?

Два тижні тому закінчилося чергове «відпрацьовування» Одеської області. За словами заступника держсекретаря МВС України Юрія Черкасова, за останні місяці намітилися позитивні тенденції в розкритті окремих злочинів, у тому числі резонансних. Водночас він підкреслив, що криміногенну ситуацію в регіоні не можна оцінити як таку, що має стабільну тенденцію до поліпшення. Особливо невдоволене київське начальство станом боротьби з контрабандою. Нещодавно в Іллічівську затримано контейнер із контрабандним товаром на 500 тис. грн. Після порушення кримінальної справи (із великими потугами) з’ясувалося, що на адресу одержувача протягом року прийшло таких контейнерів 790. Потоками йде контрабанда через українсько-молдавський кордон... Роботу підрозділів міліції узято під особливий контроль міністра внутрішніх справ. І «відпрацьовування» області буде продовжено.

Про те, якою бачиться ситуація зсередини самою міліцією, «ДТ» попросило прокоментувати начальника УМВС в Одеській області Юрія ІВУШКІНА:

— Безумовно, Одеса — досить непростий у кримінальному відношенні регіон. Однак драматизувати ситуацію і кваліфікувати її як найскладнішу, підстав немає. Щодо рівня злочинності, то Одеська область посідає 9-те місце серед інших областей України. І цьому є пояснення. Тут вищий рівень життя і нижчий рівень безробіття. Що ж стосується існування на її території організованих злочинних угруповань, то сьогодні це вже не ті ОЗУ, що в 90-ті роки тероризували населення, диктували свою кримінальну політику в регіоні і займалися переділом сфер впливу. Таких організованих груп немає. Та й у цілому по Україні їх одиниці. Так, сьогодні ще діють небезпечні злочинні групи різної спрямованості. Однак ліквідувати їх міліції цілком під силу. Менше місяця тому було затримано бандитську групу з 10 чоловік із великим арсеналом зброї, на рахунку якої понад 40 тяжких злочинів, скоєних із особливим цинізмом і жорстокістю. Банда грабувала людей, забирала цінності, гроші. Сьогодні усіх її учасників затримано. Гадаю, найближчим часом така ж доля спіткає й усіх інших.

Є проблема в розкритті тяжких резонансних злочинів, що перебувають на особливому контролі. Але той факт, що за два місяці нинішнього року було розкрито понад 10 убивств минулих років (98-го і навіть 95-го), говорить багато про що. Гадаю, це яскравий показник ефективності роботи карного розшуку.

Сьогодні Одеська область — це територія, через яку пролягають шляхи контрабанди спирту, сигарет, продуктів харчування. Так, це серйозна проблема. Однак їй приділяється не менше уваги. Слід зауважити, що виявленням і припиненням контрабанди займається не лише міліція, а й Служба безпеки, підрозділи Прикордонних військ і митниця. Проте викоренити цей вид злочину відразу нереально. Якщо говорити про ефективність роботи правоохоронних органів, то за останній час зроблено чимало. Днями було вилучено 11 тисяч літрів спирту, які намагалися незаконно перевезти через кордон, щоб використовувати для виробництва фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції в підпільних цехах. І що показово, фальсифікат ми вилучаємо систематично як у дрібнооптовій, так і в роздрібній торгівлі. За останні десять днів у цілому на ринках області було виявлено незаконно реалізованих підакцизних товарів більш ніж на 40 тисяч гривень. І це факти не поодинокі.

Хворобливою для Одеси проблемою є поширення наркоманії. Ситуація тут, безсумнівно, набагато складніша, аніж, наприклад, у Херсоні й інших містах. В Одесі реалізуються важкі наркотики: героїн, кокаїн. Надходять вони з республік Закавказзя, далекого зарубіжжя. Та за останній час міліції вдалося домогтися видимих результатів. Для оздоровлення ситуації ми у своїй роботі визначили пріоритети, що зводяться не до боротьби з наркоманами (хоча кожен із них — потенційний злочинець), а передусім зі збувальниками. І такий підхід приніс свої результати. Кількість виявлених фактів збуту зросла більш ніж удвічі. Нещодавно міліцією покладено край каналу поставки героїну. У збувальників було вилучено близько 200 грамів. Це досить велика партія. Сьогодні я можу сказати, що і від знаменитого «Палермо», котре славилося торгівлею наркотиками, залишилася одна назва. І це в силу того, що там протягом тривалого періоду неодноразово проводилися спеціальні заходи щодо його ліквідації. Звісно, окремі факти мають місце, але масового збуту вже немає. Кілька днів поспіль там цілодобово працювала міліція. І такі рейди проводяться систематично. Про це знають як збувальники, так і споживачі, тож сьогодні це для них небезпечна ділянка. Однак збувальники знаходять інші місця. В Одесі є певні точки, не постійні. Ми їх ліквідовуємо, але вони з’являються в інших місцях.

Що стосується кадрових перестановок, то на сьогодні в органах внутрішніх справ області дійсно існує проблема з кваліфікованими кадрами. Я хотів би підкреслити, що нинішні перестановки — це звичайний процес. І його ніяк не слід пов’язувати з політикою і виборами. Заміна 70 керівників підрозділів на багатотисячний міліцейський колектив — це, повірте, не така велика цифра. Аналогічну картину можна спостерігати й у будь-якій іншій області. Коли люди ідуть на пенсію, змінюють роботу, місце проживання — це, природно, тягне за собою кадрові перестановки. Так, є керівники, які не змогли справитися з покладеними на них обов’язками і були усунуті зі своїх посад. Водночас частину з них переведено на інші ділянки, де їхня робота буде набагато ефективнішою. Проблема в іншому. На сьогодні залишаються вакантними понад тисячу посад, 75 із них — керівників різноманітних підрозділів. В даний час із числа працівників УМВС області формується резерв для призначення на керівні посади. І природно, вони знову спричинять кадрові перестановки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі