ОБМЕЖИТИ ПРАВО ГРОМАДЯН НА МИРНІ ЗБОРИ МОЖЕ ЛИШЕ СУД - Право - dt.ua

ОБМЕЖИТИ ПРАВО ГРОМАДЯН НА МИРНІ ЗБОРИ МОЖЕ ЛИШЕ СУД

23 травня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 23 травня-30 травня

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про порядок організації і проведення мирних масових заходів і акцій в Україні»...

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про порядок організації і проведення мирних масових заходів і акцій в Україні». «За» проголосував 351 депутат із 444, зареєстрованих у сесійній залі.

Цей закон визначає порядок організації і проведення зборів, демонстрацій, пікетувань, маршів, у тому числі вуличних, інших мирних заходів і акцій в Україні без зброї, що є невіддільним, гарантованим Конституцією правом її громадян. Закон регулює відносини, пов’язані з реалізацією права громадян збиратися і проводити мітинги, збори, походи, у тому числі вуличні, демонстрації, акції, пікетування, інші мирні заходи, про проведення яких завчасно сповіщаються відповідно органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування.

Організаторами мирних заходів і акцій можуть бути особи з числа повнолітніх громадян України, а також іноземців або осіб без громадянства, яким виповнилося 18 років і які перебувають в Україні на законних підставах, за умови, що зазначені особи взяли на себе письмові зобов’язання, зазначені в повідомленні про проведення мирних заходів і акцій, виконувати функції організаторів відповідних мирних заходів і акцій відповідно до вимог цього закону.

Не можуть бути організаторами мирних заходів і акцій особи, що відбувають покарання за вироком суду у вигляді позбавлення волі і звільнені від відбування покарання, а також які визнані судом недієздатними або перебувають у місцях примусового лікування за рішенням суду.

Відповідно до закону повідомлення про проведення мирних заходів і акцій надсилається їхніми організаторами в письмовій формі за три календарні дні до початку їхнього проведення до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради; до відповідної районної або обласної державної адміністрації, якщо проведення мирних заходів і акцій передбачається на території району або області; до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, якщо проведення мирних заходів і акцій виходить за межі одного району.

Якщо мирні заходи й акції організатори планують проводити за маршрутами на території кількох областей, вони за три календарні дні до початку їхнього проведення подають письмове повідомлення про маршрут до відповідних обласних державних адміністрацій, а в Автономній Республіці Крим — до Ради міністрів АРК.

Організатори можуть не подавати до відповідних місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування письмове повідомлення про проведення пікетування групою громадян, кількість яких не перевищує 50 чоловік. Сповістити про цей захід вони можуть напередодні в усній формі.

Закон установлює, що обмежити реалізацію права на проведення мирних заходів і акцій може лише суд за заявою відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Рішення про обмеження реалізації права на проведення мирних заходів і акцій приймається судом у дводенний термін із дня одержання відповідної заяви.

У разі, коли в дводенний термін з дня подачі повідомлення організаторами мирних заходів і акцій вони не одержали рішення суду про обмеження реалізації права на їхнє проведення, вважається, що заплановані мирні заходи й акції є законними.

Обмежити проведення мирних заходів і акцій суд може лише у разі запровадження в країні надзвичайного стану.

Повідомлення про проведення зборів, демонстрацій, мітингів, маршів, у тому числі вуличних, а також пікетувань за участі понад 50 чоловік (далі — повідомлення), надсилається в письмовій формі до відповідного місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в порядку, передбаченому статтею 6 цього закону.

Мирні заходи й акції в Україні можуть проводитися в будь-яких придатних для цього місцях за винятком, коли це обмежено законами України.

Мирні заходи й акції біля будинків Верховної Ради України, адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, Верховного суду України, Конституційного суду України, Генеральної прокуратури України, дипломатичних представництв і консульств іноземних держав можуть проводитися на відстані щонайменше 25 метрів.

Проведення мирних заходів і акцій відбувається в будь-яких придатних для цього місцях, у будь-який час доби, крім випадків, обмежених відповідно до цього закону або інших законів України.

Використання звукопідсилюючої апаратури з 22-ї години вечора до 7-ї години ранку забороняється.

Посадові особи органів державної влади або органів місцевого самоврядування, керівники організацій, установ, підприємств, незалежно від форми власності, яким адресовані резолюції, звернення, зобов’язані за вимогою учасників мирних заходів, акцій прийняти їхніх організаторів, вислухати вимоги і пропозиції, прийняти до розгляду їхні резолюції, звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Порядок організації і проведення зборів, демонстрацій, мітингів, пікетувань, маршів, у тому числі вуличних, інших мирних заходів і акцій в Україні, визначених цим законом, не поширюється на мирні заходи й акції, що проводять органи державної влади й органи місцевого самоврядування; мирні заходи й акції громадян із метою відпочинку.

Цей закон набирає чинності через шість місяців із дня його опублікування, повідомило агентство УНІАН.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво