Нормальний процес - Право - dt.ua

Нормальний процес

7 жовтня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 7 жовтня-14 жовтня

Європейський суд з прав людини констатував порушення у 58 справах проти України. Про це повідомила директор Національного бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини Ірина Шевчук...

Європейський суд з прав людини констатував порушення у 58 справах проти України. Про це повідомила директор Національного бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини Ірина Шевчук. Офіційна інформація щодо точної кількості заяв про порушення Україною прав і свобод людини, поданих у Європейський суд за період від 11 вересня 1997 року (дата набрання чинності конвенцією), відсутня. Можна лише стверджувати: рік у рік кількість звернень збільшується. Сьогодні кількість заяв проти України може орієнтовно становити близько 15 тисяч, а на комунікації з урядом України перебувають 419 справ. Про це агентство ЛІГА БізнесІнформ повідомили в прес-службі Міністерства юстиції України.

Статистика звернень до Європейського суду з прав людини проти України, за словами І.Шевчук, засвідчує, що більшість цих заяв визнаються неприйнятними ще на початковому етапі їхнього розгляду судом. Серед скарг, визнаних прийнятними, є випадки порушення прав людини через законодавчі прогалини або через недосконалість практики правозастосування. У таких випадках факт констатації Європейським судом порушення може відчутно прискорити необхідні зміни в українському законодавстві або практиці правозастосування. Крім того, аналіз звернень, які надходять із суду, дозволяє виконувати превентивні дії на державному рівні, аби в майбутньому такі порушення не повторювалися.

Для зниження кількості необгрунтованих заяв І.Шевчук вважає за доцільне вивчити можливості співпраці з Радою Європи з надання роз’яснень потенційним українським заявникам стосовно звернень до Європейського суду з прав людини.

Своєю чергою, заступник міністра юстиції, уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини Валерія Лутковська уточнила, що серед держав — членів Ради Європи немає жодної, проти котрої не зверталися б до Європейського суду з прав людини. Крім того, кількість таких звернень не є показником рівня дотримання прав людини в тій чи іншій державі. Прикладом цього може служити чимала кількість звернень проти Великобританії або Франції. Тому заступник міністра юстиції вважає, що звернення до Європейського суду зі скаргами проти України є нормальним демократичним процесом.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво