Несвоєчасні думки Зварича і Луценка - Право - dt.ua

Несвоєчасні думки Зварича і Луценка

27 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №3, 27 січня-3 лютого

Насправді ні для кого вже, мабуть, не має особливого значення, законно чи ні погашені судимості Віктора Януковича...

Насправді ні для кого вже, мабуть, не має особливого значення, законно чи ні погашені судимості Віктора Януковича. По-перше, тому що до його «світлого образа», який сформувався, цей факт у будь-якому випадку нічого не додасть. По-друге, тому що у влади було досить часу розібратися з цим питанням, а не робити з темного минулого Януковича «передвиборний ролик» другий рік поспіль.

Дуже, звичайно, смішно, що протокол про погашення судимості, як стверджують, підписала семирічна дівчинка. Та чому це встановили лише нині, напередодні виборів? І в цьому контексті дружний хор «дипломованого спеціаліста» екс-міністра юстиції Р.Зварича і міністра внутрішніх справ, «який зуб давав», що ввірені йому органи стоятимуть осторонь від політики в суворий час виборів, не викликає, мабуть, нічого, крім роздратування. Крім всього іншого, тому що влада, домовляючись із «донами» про тісне та плідне співробітництво в найближчому майбутньому, паралельно намагається принизити виборців передвиборними рекламними страшилками про бандитів, які «вже відходять»... І де ж вони, питається, взялися на волі в такій загрозливій кількості, якщо одне з головних гасел нової влади було: «Бандитам — тюрми»? На те влада прозоро натякає, зокрема вустами СБУ і МВС (див. подане на цій самій сторінці їх спільне повідомлення). З нього всім має стати зрозуміло, що бандити не у тюрмах, наприклад, тому що генпрокурор Піскун був поганий (самі бачите, із ким нині дружбу водить). А Медведько, припускають, розгребти залишені завали просто не встиг. Ну, про президентське рішення, що стало «дорожньою картою» для реалізації ефективної програми «Бандитам — раді», здається, вже все сказано.

Що стосується юридичних аспектів цієї мерзенної через свою «своєчасність» історії з викриття вже сто разів викритого В.Януковича, очевидно: фальсифіковані, як стверджують, документи не він особисто підробляв. Збираються довести, як він сам змушував секретаря судового засідання семи років від роду поставити свій підпис? Складно, та й часу залишилося мало. Крім того, безпосередньо Кримінальним кодексом передбачено автоматичне погашення судимості. При цьому особа втрачає статус осудженого без додаткових зусиль зі свого боку та без прийняття спеціального рішення державним органом. Як же планують доводити провину Януковича, який хитро приховав відомі всій країні факти зі свого минулого? Та ніхто, найшвидше, нічого робити й не збирається. Погаласували, і досить. Партія в будь-якому випадку носитиме ім’я Януковича. Однак бездарними стараннями влади ще й увінчаного ореолом гнаного мученика, що в нас традиційно приносить суттєві дивіденди. Це якщо свої «викриття» доведуть до кінця, демонструючи «непримиренність і принциповість». Щоб хоч хтось повірив, що влада серйозно хоче, щоб бандити квартирували по тюрмах. Тільки на кого сьогодні, через рік, це може справити враження?

Водночас, якщо вже непримиренно «шерстити» по старих заслугах, то не можна залишити без уваги й інший факт. Минулого тижня надбанням широкої громадськості стала інформація, що Печерський суд Києва розгляне позовну скаргу Полтавського обласного комітету «Правозахист» на постанову слідчого про закриття кримінальної справи стосовно посадових осіб АПБ «Україна». Серед них — колишній заступник голови правління банку Віктор Ющенко. Про це повідомив на прес-конференції глава комітету Олексій Гавриков. За його словами, у січні цього року співробітники комітету знайшли в Інтернеті на сайті yuchenko.wronger.com матеріал за назвою «Вся правда про чисті руки», в якому йшлося про порушення кримінальної справи стосовно посадових осіб банку «Україна» у жовтні 1992 року і постанову слідчого Генеральної прокуратури України від 31 липня 1995 року про її закриття. Закриття справи щодо В.Ющенка через закінчення строку давності, на думку автора статті та глави комітету, є незаконним. «Наш комітет не згодний із постановою слідчого Генпрокуратури Байдалова», — зазначив О.Гавриков, додавши, що, на думку юристів комітету, слідчий закрив кримінальну справу після пред’явлення В.Ющенку обвинувачення в розкраданні коштів в особливо великих розмірах.

О.Гавриков повідомив, що зустрічався з головою Печерського суду Києва, скарга комітету прийнято судом до розгляду. «Я захищаю інтереси вкладників банку «Україна». І якби хтось із політичних партій хотів би скористатися цим (поданням позову в суд), ми не дамо цього зробити», — заявив О.Гавриков, відповідаючи на запитання, чиї інтереси захищає комітет, займаючись судовими позовами з даної справи і, вочевидь, явно переоцінюючи свої скромні можливості.

Загалом, є чим зайнятися сьогодні нашим зовсім аполітичним правоохоронним органам. Ну, якщо не по суті дивним чином закритої кримінальної справи, то, може, хоч архіви, нарешті, нормально почистять, щоб не повторювати помилок попередньої «злочинної влади», котра також не зробила це своєчасно.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво