Народний депутат Олександр Волков: «Ніхто не має права грати людськими долями» - Право - dt.ua

Народний депутат Олександр Волков: «Ніхто не має права грати людськими долями»

22 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №37, 22 вересня-29 вересня

Перші емоційні коментарі Олександра Волкова з’явилися майже на всіх телевізійних каналах країни...

Перші емоційні коментарі Олександра Волкова з’явилися майже на всіх телевізійних каналах країни. До четверга, вже опанувавши себе, Олександр Волков прокоментував для «Дзеркала тижня» ситуацію зі зникненням Георгія Гонгадзе та згадуванням імені народного депутата в зв’язку з цією подією.

— Наскільки мені відомо, сьогодні вже мало хто сумнівається в тому, що Гонгадзе просто використали у великій політичній грі, спрямованій на мою дискредитацію. Розрахунок гранично простий: вибираємо кмітливого журналіста, допомагаємо йому «насолити» Волкову, а згодом організовуємо його зникнення й роздмухуємо скандал. Саме скандал навколо прізвища Волкова і є головною метою закулісних режисерів цієї брудної інтриги. І це найстрашніше. Новоявлені ляльководи переступили всі мислимі й немислимі межі. Політика — штука жорстка, але нікому не дано права перетворювати людей на розмінний матеріал. Життя дається людині Богом, і лише Бог має право ним розпоряджатися.

Я переконаний: усі ми — і журналісти, і політики, і правоохоронні органи — мусимо зробити все для з’ясування всіх деталей того, що сталося. І ми це зробимо. Поки що я закликаю заздалегідь не драматизувати ситуації. Сподіватимемося, що Георгій живий, нічого страшного з ним не трапилося, й незабаром він сам зможе розповісти про те, що з ним відбулося насправді.

Стосовно критики, яка пролунала на мою адресу. Найчастіше те, що публікувалося й публікується про мене, — зокрема й на сайті «Українська правда», — звичайнісінький «замовлений компромат». Критика, за визначенням, має бути доказовою, а в деяких публікаціях про мене немає нічого, крім пересмикування фактів і відвертої брехні.

Я не схильний огульно обвинувачувати українських журналістів в упередженості. Але — ніде правди діти — ви й самі поінформовані про факти «роботи на замовлення» в багатьох ЗМІ. Я знаю, що у всіх цих «компроматних ігрищах» головною дійовою особою виступає зовсім не журналіст, котрого часом використовують втемну, а замовник. Мене нудить від таких політичних технологій, я віддаю перевагу відкритим поєдинкам, що називається «віч-на-віч». Але проблема відповідальності залишається, й розв’язувати її потрібно спільно — і журналістам, і політикам. Мають бути визначені моральні межі, й слід дотримуватися певного «кодексу честі». Причому обома сторонами. Те, що друкується на сторінках газет і говориться з екранів телевізорів, безпосередньо впливає на свідомість мільйонів людей. Брак культури, безвідповідальне прагнення задовольнити свої сумнівні амбіції можуть обернутися справжньою трагедією для всього суспільства.

— І все-таки повернімося до зникнення Георгія. Якщо припустити, що Гонгадзе використовували втемну, то чому саме проти вас?

— Я вже казав: усе це шито не те що білими — грубими нитками. Виконується певне замовлення. Я маю у своєму розпорядженні точну інформацію про те, що існує старанно розроблений план, ціла система заходів, спрямованих на мою дискредитацію. Причина? Я стою впоперек дороги багатьом — і за кордоном, і в нас в Україні. Саме тим, хто зацікавлений у нечесному перерозподілі власності. Я не влаштовую тих, хто використовує державні установи в корисливих цілях.

Справа, власне, не тільки й не стільки в Олександрові Волкові. Я просто виявився «в потрібний час у потрібному місці». Замість мене міг бути інший — Іванов, Петров, Сидоров — не має значення. Адже нападають не на мене: зрештою, намагаються дискредитувати політику, спрямовану на відновлення держави, на надання цивілізованості взаємовідносинам, що панують в економіці.

Ті, кому я заважаю, як засвідчують останні події, вже перейшли межу дозволеного в політичній боротьбі. Неправда й інсинуації вже не спрацьовують, тому вдалися до комбінації, де в жертву приносяться людські долі. Це абсолютно неприпустимо, й ми маємо зробити все заради того, щоб замовників було знайдено та заслужено покарано.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво