Напередодні великої реформи - Право - dt.ua

Напередодні великої реформи

3 грудня, 2010, 18:27 Роздрукувати Випуск №45, 3 грудня-10 грудня

Верховна Рада України вивела слідчі підрозділи зі структури підрозділів боротьби з організованою злочинністю...

Верховна Рада України вивела слідчі підрозділи зі структури підрозділів боротьби з організованою злочинністю. За відповідні зміни до ст. 9 Закону України «Про організаційно-правові принципи боротьби з організованою злочинністю» (щодо слідчих підрозділів) №6384 проголосували 278 народних депутатів.

Як пояснив, представляючи документ, голова підкомітету комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Олександр Рябека, документом зі ст. 9 закону вилучаються норми, якими встановлено, що слідчі підрозділи входять у структуру підрозділів боротьби з організованою злочинністю і підпорядковуються начальнику органу дізнання.

Слідчі підрозділи були включені в структуру підрозділів боротьби з організованою злочинністю органів внутрішніх справ України законом від 23.10.2009 р. №1692-VI. Відповідно до вимог цього закону 2009 року в головному слідчому управлінні та слідчих управліннях ГУМВС, УМВС скорочено 517 посад співробітників відділів розслідування особливо важливих справ, а ці штатні одиниці передано слідчому підрозділу спецпідрозділів боротьби з організованою злочинністю ГУМВС, УМВС.

Водночас, згідно із положеннями Кримінально-процесуального кодексу України, спеціальні підрозділи боротьби з організованою злочинністю за своїм процесуальним статусом є органами дізнання, і створення в їхній структурі слідчих органів та підпорядкування керівництву цих підрозділів суперечить чинному кримінально-процесуальному законодавству, законам України про міліцію та про оперативно-розшукову діяльність.

Як сказано в пояснювальній записці до документа, ухваленого 2 грудня, приведення Закону «Про організаційно-правові принципи боротьби з організованою злочинністю» у відповідність до кримінально-процесуального законодавства України матиме позитивне значення для вдосконалення структури органів внутрішніх справ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво