МВС ПРОТИ «ГОСТРИХ ФОРМ ПРОТЕСТУ» - Право - dt.ua

МВС ПРОТИ «ГОСТРИХ ФОРМ ПРОТЕСТУ»

4 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №38, 4 жовтня-11 жовтня

Міністерство внутрішніх справ України підкреслює необхідність ухвалення Закону «Про порядок організації та проведення мирних масових заходів і акцій в Україні»...

Міністерство внутрішніх справ України підкреслює необхідність ухвалення Закону «Про порядок організації та проведення мирних масових заходів і акцій в Україні». Про це заявив на брифінгу в МВС заступник держсекретаря МВС України Валерій ВАРЕНКО. За його словами, МВС занепокоєне тим, що разом із масовими заходами, які проходять у країні з нагоди державних свят (із чітко визначеним порядком проведення й організації), останніми роками проводяться масові заходи, ініційовані представниками різноманітних політичних партій, рухів, блоків тощо.

Як зауважив В.Варенко, попри те, що ст. 39 Конституції України визначає, що «громадяни мають право збиратися мирно, без зброї та проводити збори, мітинги, походи й демонстрації, про проведення яких завчасно повідомляють органи виконавчої влади місцевого самоврядування», однак після ухвалення Конституції й аж до сьогодні в державі відсутній реальний механізм дії цієї статті, а саме — порядок організації та проведення масових заходів на території України. У зв’язку з тим, що в Україні зараз дуже часто проводяться подібні заходи, виникла гостра необхідність ухвалення зазначеного закону.

Він, зокрема, нагадав: в Україні щорічно зростає кількість подібних заходів. Так, за його словами, якщо за 9 місяців 2000 року було проведено понад 15,5 тис. масових заходів, у яких взяло участь 20,5 млн. громадян, то за аналогічний період поточного року — вже майже 41 тис. 300, у яких взяли участь майже 23 млн. громадян.

В.Варенко також сказав, що учасники нинішніх масових заходів часто застосовують таку «гостру форму протесту», як розгортання наметових містечок на проїжджій частині дороги, у місцях масового відпочинку, навколо приміщень органів державної влади й управління тощо.

«Такі факти мали місце в Криму, Харкові, Києві й інших містах, — додав він. — Унаслідок цього порушуються конституційні права інших громадян, паралізується робота транспорту, установ і організацій, а на забезпечення правопорядку в місцях проведення заходів залучається значна кількість сил і засобів міліції».

З 1995 року на розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект про проведення мирних акцій, а з 2000-го є вже два такі законопроекти. Проте проект закону «Про мирні збори», розроблений народним депутатом Геннадієм Удовенком, проект закону «Про порядок організації та проведення мирних масових заходів і акцій в Україні» — народного депутата В.Пустовойтова лише 22 березня минулого року були розглянуті в першому читанні на сесії парламенту.

Відповідно до п.1 постанови ВР від 22 березня 2001 року за основу прийняли законопроект, внесений на розгляд ВР В.Пустовойтовим.

Потім, підкреслив В.Варенко, відповідно до п. 2 тієї самої постанови, комітету ВР із питань прав людини та національних меншин доручили доробити згаданий законопроект і внести його на розгляд ВР у другому читанні. Днями Міністерство внутрішніх справ одержало новий проект закону вже після того, як над ним попрацював парламентський комітет.

МВС разом із СБУ й Управлінням державної охорони України розробило альтернативний проект закону «Про мирні масові заходи й акції в Україні», який на сьогодні вже узгоджено з Міністерством юстиції України й підготовлено для розгляду в Кабінеті міністрів України.

«На сьогодні одним з основних предметів законодавчого регулювання є визначення конкретних термінів завчасного оповіщення органів влади з урахуванням особливостей форм мирних зборів, їхньої масовості, місця, часу проведення тощо», — зазначив В.Варенко. За його словами, оптимальним варіантом повідомлення правоохоронцям про проведення акцій є 10 днів до їхнього початку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво