Могильов проігнорував слухання про права людини - Право - dt.ua

Могильов проігнорував слухання про права людини

10 грудня, 2010, 18:07 Роздрукувати Випуск №46, 10 грудня-17 грудня

Представники громадських організацій України обурені діями міністра внутрішніх справ України Ан...

Представники громадських організацій України обурені діями міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова, який проігнорував участь у слуханнях «Про дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ», організованих комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності спільно з громадськими організаціями першого грудня 2010 року. Про це йдеться у відповідному зверненні до президента України Віктора Януковича, розміщеному на сайті Української Гельсінкської спілки з прав людини. Станом на восьме грудня звернення підписали понад півсотні громадян та організацій.

«У ситуації наростання негативних тенденцій у діяльності української міліції протягом 2010 року, які пов’язані як з політизацією діяльності органів внутрішніх справ, примушуванням працівників обслуговувати політичні замовлення, так і з недолугими кадровими призначеннями, формуванням системи орієнтації на формальні показники, відкритою корупцією, неефективним управлінням та нецільовим використанням коштів, брутальними порушеннями прав людини та прав працівників міліції, А.Могильов усіляко уникає спілкування як із громадськістю, потерпілими від катувань у міліції, так і з народними депутатами України», — йдеться у тексті заяви.

За словами авторів звернення, МВС України робило все можливе для того, аби перешкодити проведенню цих слухань, і домоглося їх перенесення з 11 листопада на перше грудня, буцімто у зв’язку з відсутністю міністра, що був запрошений особисто. Першого грудня, вже під час слухань, учасникам знову повідомили про його відсутність у зв’язку із закордонним відрядженням. «Таким чином, поїздка за кордон є більш важливою, ніж участь у планових слуханнях, на яких порушувалися головні питання в діяльності міліції», — зазначено в заяві.

Автори звернення нагадують, що А.Могильов неодноразово ігнорував розпорядження президента, «як то було із проведенням ретельного розслідування справи Ігоря Індила чи з руйнуванням системи моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ». «Для всіх нас стало показовим, що саме під час проведення слухань, і, можливо, доповіді Василя Фаринника про надбання нового міліцейського керівництва у сфері дотримання прав та свобод громадян, у місті Миколаєві спецпідрозділ «Беркут» розганяв мирну акцію протесту місцевих жителів, які зібралися біля УМВС України у Миколаївський області, щоб висловити своє незадоволення свавіллям та корумпованістю місцевих правоохоронців», — йдеться у тексті звернення.

Представники громадськості заявляють, що жоден із делегованих на слухання чинів міліції навіть не ознайомився з експозицією про випадки катування затриманих у міліції, яку підготували родичі потерпілих і розгорнули в холі приміщення, де проходили слухання. «Можемо констатувати, що міліція черговий раз не почула вимог суспільства через своє небажання їх чути. Слухання були перетворені на трибуну для доповідей представників владних структур і їхніх запевнянь про бажання співпрацювати з громадськістю. Тоді коли понад десять представників громадських організацій були позбавлені можливості виступити, незважаючи на те, що їхні доповіді планувалися програмою слухань», — зазначено в заяві.

Як було заявлено на слуханнях, за десять місяців 2010 року тільки у 14% випадків органи внутрішніх справ порушили кримінальні справи за заявами про скоєння злочинів. «Враховуючи ці цифри та визнану десятивідсоткову латентність злочинів в Україні, а також те, що, за результатами соціологічних досліджень, в ОВС щорічно піддаються катуванням та іншим видам поганого поводження понад 600 тис. українців, криміногенна ситуація в країні свідчить про загрозу національній безпеці, а МВС виявилося безпорадним. Ще 20 років тому порушувалося не менше 50% кримінальних справ від кількості заяв про скоєння злочинів», — заявляють автори відкритого листа.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво