МІСТО РОЗБИТИХ СВІТЛОФОРІВ - Право - dt.ua

МІСТО РОЗБИТИХ СВІТЛОФОРІВ

9 серпня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №30, 9 серпня-16 серпня

6 серпня Черкаси тихо відзначили неймовірну дату — місяць у місті не працюють майже всі світлофори...

6 серпня Черкаси тихо відзначили неймовірну дату — місяць у місті не працюють майже всі світлофори. А 7 серпня виповнився тиждень, як усі вони взагалі були виключені. Можливо, у Черкасах зробили надзвичайне відкриття і тепер усі міста середні і великі зможуть запозичити досвід і надалі обходитися без світлофорів? Це ж яка економія! Відкриття, як мінімум, тягне на Держпремію!

Начальник Спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці ДАІ Борис Куришко:

— Такого немає ніде в Україні. Всього в нас у місті 84 світлофорні об’єкти. Це перехрестя, рух на яких має регулюватися світлофорами. До 6 липня в робочому стані підтримувалися 33 такі об’єкти. З 6 липня тільки 12, а 31-го ми були змушені відключити всі світлофори. Причина проста. Спочатку міськвиконком обіцяв нас профінансувати після виборів 31 березня, потім після першої сесії, після другої... А на третій сесії депутати проголосували проти фінансування. Мер А.Волошин сказав, що грошей нам не дасть, і ми були змушені відключити світлофори. Після цього депутати проголосували за перерахування необхідних нам коштів. Гроші по ланцюжку мали перерахувати нам через облбюджет. Такий механізм нашого фінансування. Передбачена на рік сума в 200 тисяч гривень. Але борг уже становить 118 тисяч. Нині досягнуто згоди, що після того, як нам перерахують 22 тисячі, ми запустимо кілька світлофорів на основних магістралях міста. Точніше, спробуємо запустити. Тому що багато світлофорів за цей час вкрадено і розбито. Світлофорний об’єкт — досить складна система, за насиченістю електронікою її можна порівняти із десятьма кольоровими телевізорами.

У міськвиконкомі кореспондент «ДТ» поцікавився, чому гроші на обслуговування світлофорів так довго і вперто не перераховуються. Виявляється, депутатам було незрозуміло, навіщо гроші для обслуговування світлофорів перераховувати до облбюджету. Чому ми повинні фінансувати область?! — переймалися питанням депутати, здається, не розібравшись у суті проблеми. А після того, як їм пояснили механізм фінансування і розтлумачили, з яких складових утвориться сума в 200 тисяч, вони проголосували «за».

Проте грошей як не було, так і немає. Вже і рішення прийнято, вже й угода оформлена, і не про 200 тисяч мова, а про 22. Немає грошей. Працівники ДАІ говорять про те, що кількість ДТП у місті збільшилася вдвічі-втричі. Працівники «швидкої допомоги» стверджують, що такої кількості травмованих на вулицях людей не було ніколи.

На сусідніх від обласного управління МВС перехрестях регулювальники час від часу ще якось виконують функції світлофора, заміняють електроніку 10 телевізорів. А в усьому іншому 300-тисячному місті машини і люди рухаються вже зовсім без усякої системи, без усяких правил. Іноді люди нагадують капітана Гастелло, кидаючись на автомобільну колону. Інколи автомобілі уподібнюються легендарному льотчику. Міський житель з дитинства шанує і любить світлофори. І з цим уже нічого не вдієш. А знищення світлофорів, по собі бачу, розвиває в людях правовий нігілізм і навіть неповагу до начальства.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво