Мерзенні особливості «сімейної» справи в Анжері

Поділитися
Публікації про хід судового засідання, яке завершилося минулого тижня у французькому місті Анжер, викликали цілий шквал коментарів у світових ЗМІ...

Публікації про хід судового засідання, яке завершилося минулого тижня у французькому місті Анжер, викликали цілий шквал коментарів у світових ЗМІ. Примітно, що й в англо-, і в російськомовному Інтернеті інформація про справу французьких педофілів тісно перемежовувалася повідомленнями про аналогічні справи «місцевої» прописки — у Стокгольмі, Лос-Анджелесі, Ірландії, Австралії, Новгороді, Пскові. Україна не поспішає додавати «національних» особливостей такій інформації, і тоді спадає на думку: чи справді в нас у цьому плані немає ніяких проблем, чи то ми ще «не доросли» до того, щоб їх обговорювати.

У Франції на лаві підсудних опинилися 66 чоловік у віці від 27 до 73 років — 27 жінок, 39 чоловіків. З однієї з них обвинувачення було вирішено зняти — «за станом здоров’я». Ще троє були виправдані. Розібратися ж у сімейних зв’язках інших обвинувачуваних, засуджених за згвалтування і розтління дітей, досить складно.

Головним «героєм» більшості публікацій став «дідусь Філіп». За згвалтування свого 16-річного сина Франка і зовсім уже малолітніх (від 2 до 6 років) дочок, одну з яких звали Лідія, він уже був засуджений до тюремного ув’язнення. 1998 року, коли він вийшов на свободу, у Франка було дві дочки й один син (усім трьом ще не виповнилося 6 років), а в Лідії — дворічний син. На цій «базі» й була створена мережа дитячої проституції, в якій сексуальному насильству і розбещенню піддавалися як свої власні діти, так і діти «друзів, кумів, родичів і просто знайомих» — у цілому 45 дітей у віці від півроку до 12 років. Дружина Франка брала найактивнішу участь у «сімейному бізнесі» й вела «бухгалтерію». Найчастіше за свої «послуги» діти отримували солодощі, за відмову їх надавати — побої. Нерідко їм просто пропонували пограти «у лікаря». Більшість учасників цих оргій — маргінальні елементи французького суспільства, неписьменні, безробітні, деградовані люди. Втім, серед «клієнтів» були й цілком благополучні громадяни, зокрема, й один журналіст, а також ті, чиї особи залишилися невстановленими. Півтора року умовно отримав і один соціальний працівник, який мав відповідну інформацію, але не вживав адекватних заходів.

Нині постраждалі діти живуть у дитячих будинках і притулках, і як свідків їх намагалися залучати лише в крайніх випадках — суду цілком вистачало відео- і фотозйомок, які робили звичайно самі учасники оргій «на пам’ять».

У ході суду, що тривав майже півроку, французькі охоронці порядку намагалися не лише встановити справедливість, а й вирішити два завдання, що погано узгоджувалися між собою, — привернути увагу до самої проблеми й водночас не зробити надбанням громадськості особистості потерпілих. Тому в рішенні суду не вказуються прізвища засуджених, які «за сумісництвом» є родичами потерпілих, зате підкреслюється суворість покарання — аж до двох вироків по 28 років в’язниці. Як з’ясувалося в ході слідства, майже всі злочинці в дитинстві самі ставали жертвами сексуального насильства, причому тоді насильники ніякого покарання не понесли.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі