«Маневри» довкола «Перлини Карпат» тривають… - Право - dt.ua

«Маневри» довкола «Перлини Карпат» тривають…

29 січня, 2010, 16:35 Роздрукувати Випуск №3, 29 січня-4 лютого

Про епопею зі спробами приватизації санаторію «Перлина Карпат», що поблизу Мукачевого, «ДТ» докладно розповідало в жовтні і листопаді минулого року...

Про епопею зі спробами приватизації санаторію «Перлина Карпат», що поблизу Мукачевого, «ДТ» докладно розповідало в жовтні і листопаді минулого року. Нагадаємо: колишню оздоровницю, побудовану в радянські часи на кошти місцевого колгоспу, 2006 р. в односторонньому порядку оголосила нічийною, а потім узяла собі на баланс Чинадіївська селищна рада. Після чого, не знаючи, що робити з величезним комплексом, передала його в управління обласній раді. Заяви опозиційних політиків, що таким чином родина Балог намагається приватизувати привабливий рекреаційний об’єкт, обласна влада рішуче відкидала.

У червні минулого року «Перлина Карпат» «прославилася» на всю Україну масовим отруєнням дітей зі столиці, котрі там відпочивали. Приписом головного санітарного лікаря області санаторій закрили через грубі порушення в експлуатації. А в жовтні об’єкт несподівано для багатьох виставили на аукціон. Оголошення про це було опубліковане не в котромусь із тиражних ЗМІ, які контролює Балога, а в мукачівській газеті «Панорама» (тираж — 2009 примірників) найменшим шрифтом на останній сторінці. Очевидно, «батьки області» мали намір провести аукціон для своїх, у чому в них є чималий досвід (згадаймо хоча б історію з орендою мукачівського замку «Паланок»). При тому що питання власності на санаторій так і не вирішене. Рішення Чинадіївської селищної ради про «комуналізацію» «Перлини» оскаржили в суді як Фонд державного майна України, так і колективне підприємство «Санаторій «Перлина Карпат», яке є правонаступником колишньої колгоспної оздоровниці.

Приватизувати санаторій наприкінці минулого року не вдалося, зокрема, і завдяки публікації в нашій газеті. Фонд держмайна звернувся в Генпрокуратуру з проханням вжити заходів щодо недопущення продажу санаторію, а Господарський суд Закарпатської області виніс ухвалу про заборону будь-яких дій стосовно «Перлини» до вирішення по суті питання її власності. Після чого та ж таки «Панорама» тим самим шрифтом і на тій самій сторінці оголосила, що продаж санаторію через аукціон призупиняється.

Зрозуміло, що увага ЗМІ не могла змінити планів щодо приватизації санаторію. 31 грудня «Панорама» публікує нове оголошення про продаж «Перлини Карпат» із аукціону. Цього разу його організатори були «оригінальнішими» — розмістили повідомлення не на останній, а на передостанній сторінці. Текст майже не відрізняється від попереднього, за винятком того, що з нього зникло речення: «Земельну ділянку площею 13 гектарів надано в постійне користування згідно з державним актом на право постійного користування землею…» Питання землекористування потенційному покупцеві пропонується вирішувати самостійно після переходу до нього права власності на об’єкт приватизації згідно з чинним законодавством. Початкова ціна санаторію (а це один лікувальний, два спальних 5-поверхових корпусів, басейни та різні допоміжні приміщення) залишилася попередньою — 26 мільйонів 398 тисяч 831 гривня. Інформаційне повідомлення про аукціон стало можливим завдяки Господарському суду Закарпатської області, який під час засідання 9 грудня минулого року скасував свою постанову про заборону будь-яких дій стосовно «Перлини Карпат» до вирішення по суті питання його власності.

Розрахунок організаторів аукціону простий: оголошення в останній день старого року мало хто прочитає, а сам аукціон, призначений на 2 лютого, між першим і другим туром президентських виборів, пройде непомітно.

Однак усе таємне стає явним. Інформація про конспіративний аукціон просочилася в пресу, і опозиційні до Балоги політики розіслали депутатські звернення в Генпрокуратуру, Фонд держмайна та інші інстанції з вимогою вжити заходів із недопущення кулуарної приватизації санаторію. Фонд держмайна України звернувся до Львівського апеляційного господарського суду, який скасував рішення Господарського суду Закарпатської області від 9 грудня. Після чого виконавчий комітет Чинадіївської селищної ради своїм листом зобов’язав директора ТОВ «Бізнес-Консалтинг» (товариство, яке мало проводити аукціон) призупинити процедуру продажу. Відповідне оголошення мало з’явитися в «Панорамі» ще минулої суботи. Однак не з’явилося. У редакції газети кореспондентові «ДТ» повідомили, що публікувати текст оголошення їм ніхто не замовляв. Утім, як запевнили «ДТ» в Чинадіївській селищній раді, оголошення має бути опубліковане цієї суботи (30 січня), а якщо навіть ні, торги все одно не проводитимуться, оскільки судовий розгляд питання щодо власності санаторію ще не завершений.

«Маневри» довкола «Перлини Карпат» дуже скидаються на історію з мукачівським замком «Паланок», що його родина Балог так само кулуарно намагалася взяти в довгострокову оренду за символічну ціну. І від якої змушена була відмовитися після того, як питання набуло широкого розголосу завдяки «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво