Корпоративна «культура лояльності»

Поділитися
Чи не найбільше закидів на адресу правоохоронців загалом і ДАІ зокрема лунає через не завжди толерантну поведінку на автошляхах машин із «мигалками», які іноді влаштовують буквально гонки без правил...

Чи не найбільше закидів на адресу правоохоронців загалом і ДАІ зокрема лунає через не завжди толерантну поведінку на автошляхах машин із «мигалками», які іноді влаштовують буквально гонки без правил.

У 2008-му десять українських правоохоронців скоїли ДТП через вживання алкоголю

Можливо, дехто й справді надто вже прискіпливий до вартових порядку і перебільшує технічні можливості звичайних райвідділівських автівок, проте зведення з наших не вельми пристосованих для швидкої їзди шляхів доводять, що надзвичайні події на дорогах не лише за участі, а й з вини працівників органів внутрішніх справ — не такі вже й поодинокі і дають привід говорити про проблему, на яку варто звертати більше уваги. Мало того, що страждає імідж відомст­ва (в якому транспортна дисципліна має бути на чільному місці) та завдаються чималі матеріальні збитки, найголовніше — у тих трагедіях калічаться й гинуть сотні людей. Хай як прикро, але в ДТП потрапляють ті, хто сам бачив, до чого призводять зухвальство, бравада, пияцтво та неуважність за кермом: у 2008-му через уживання алкоголю десять українських міліціонерів скоїли аварії.

Прикро, але в Україні нечасто зустрінеш машину, в якій і водій, і пасажир пристебнуті паска­ми безпеки, — певен, це й через те, що, на відміну від своїх європейських колег, наші міліціонери теж не тільки не роблять цього («пристеб­нутість» вважається поганою манерою), а й узагалі дотримуються якогось дивного кор­поративного правила — геть знімати «все оте при­чандалля». Са­ме особиста неповага правоохоронців до правил дорожньої грамоти (а вони, як відомо, писані кро­в’ю), їхня невимогливість до самих себе і є благодатним ґрунтом для утвердження на українсь­ких автотрасах традицій, далеких від умов комфортного співіснування поліції і шоферської братії, що усталилося по той бік нашого західного кордону.

Хронічні «дрібні порушення»

З початку нинішнього року, як видно з офіційних даних ДДАІ МВС, за участі працівників ОВС у країні сталося 354 ДТП — приблизно, як і торік. Та є одне «але» — на 17,5% зросло число аварій з їхньої вини. Близько півсотні правоохоронців загинуло, 126 травмувалися. Зазнали втрат і цивільні люди, 12 з яких померли, понад 30 опинилися на лікарняному ліжку. Найбільше таких інцидентів сталося на Львів­щині, Полтавщині та Київ­щині. Вже після службових розслідувань прокуратура у 22 випадках порушувала кримінальні справи.

Хронічними в міліцейському середовищі стали «дрібні порушення». Хоча насправді нерідко межа між малозначними порушеннями і створенням небезпечної ситуації з катастрофічними наслідками є дуже хисткою. Поширеність такої вседозволеності ілюструє знову ж таки цифра зі статистики Департаменту Державтоінспекції. Деякі колеги так допекли автоінспекторів (добре відомо, що завдяки сумнозвісній корпоративності чимало «грішків» представникам інших служб на шляхах «пробачається»), що лише впродовж шести місяців 2008-го вони склали на них близько 9,2 тис. адмінпротоколів про порушення ПДР! Найпоширенішим є керування транспортним засобом без документів (майже кожне третє порушення). На другому місці — перевищення встановленої швидкості, третя позиція — зупинки й стоянки. Саме через лояльність, зокрема керівників, до колег — порушників дорожньої грамоти і множиться гурт правоохоронців, які залишили свій «чорний слід» на автошляху. Приміром, на Закарпатті торік відділ внутрішньої безпеки виявив дільничного одного з районів, який керував ВАЗівською «сімкою» після того, як оковита довела його майже до повного алкогольного «екстазу». Але лейтенант спершу відбувся лише попередженням про неповну службову відповідність і гадав, що тим і минеться. Але втрутилася служба внутрішньої безпеки (ВБ), і дільничного звільнили з органів внутрішніх справ. Але згодом відбувається ще одна метаморфоза — мабуть, виконавці «погралися комами» — і винного помилували, попередивши про неповну посадову відповідність. І, як запевняють представники ВБ, такі випадки є непоодинокими.

Після трагедії тяжко вибачатися, пропонувати компенсацію родині жертви легковажності людини в міліцейській формі. Нещо­дав­но це відчуло на собі керівництво Івано-Франківської міліції, чий підлеглий вчинив увечері 29 червня ДТП в селищі Богородчани. На власному авто він спершу збив працівника ДАІ, а потім протаранив гурт людей, унаслідок чого загинула 13-річна дівчинка. 21-річного водія заарештували, порушено кримінальну справу. На жаль, вчасно його зупинити не вдалося…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі