Компенсація від держави - Право - dt.ua

Компенсація від держави

20 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 20 січня-27 січня

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, який пропонує відшкодовувати за...

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, який пропонує відшкодовувати за рахунок держави завданий фізичній особі матеріальний збиток від злочину в розмірі, що перевищує 1660 грн., у випадку, якщо правоохоронні органи впродовж півроку не встановили особистість злочинця. За законопроект про відшкодування за рахунок держави матеріального збитку громадянам, які потерпіли від злочину, внесений групою народних депутатів, зокрема Василем Онопенком, Миколою Онищуком та іншими, проголосували в середу 246 депутатів із 400.

Пропонується передбачити відшкодування за рахунок держави матеріального збитку, розмір якого перевищує п’ятикратний мінімальний розмір заробітної плати (1660 грн.), нанесений фізичній особі злочинним зазіханням на її життя, здоров’я чи майно, у випадку якщо компетентні державні органи впродовж 6 місяців не встановили особу, яка вчинила такий злочин.

Дія законопроекту не поширюється на відшкодування моральної шкоди. Проте це не позбавляє громадянина права на відшкодування такої шкоди у встановленому законом порядку за рахунок винного. Звернення з вимогою про відшкодування шкоди подається особою на ім’я прокурора, який здійснює нагляд за розслідуванням кримінальної справи, не раніше, ніж через півроку з дня винесення постанови про визнання громадянина потерпілим за даною кримінальною справою.

Упродовж 30 днів прокурор перевіряє обгрунтованість підстав, зазначених у заяві, і спрямовує її в суд. Справу про відшкодування громадянину матеріального збитку за рахунок держави розглядають відповідні місцеві суди. Така справа розглядається суддею одноосібно. Громадянин звільняється від сплати державного збору і зборів при розгляді даної категорії справ. Рішення суду вступає в силу через десять днів із дня його оголошення. Збиток відшкодовується громадянину в повному обсязі, але не може перевищувати 100 мінімальних розмірів заробітної плати, визначеної законом на час прийняття судом рішення в справі про відшкодування такого збитку.

Сума відшкодування збитку не оподатковується податками. Виконання рішення суду про відшкодування матеріального збитку за рахунок держави здійснюють органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції за рахунок коштів держбюджету зі спеціального фонду потерпілого в Україні. Пропонують, щоб такий фонд потерпілого створювався в розмірі, еквівалентному не менше 2 млн. євро на рік.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво