Коло та навколо суті справи - Право - dt.ua

Коло та навколо суті справи

13 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №1, 13 січня-20 січня

Майже рік тому президент України Віктор Ющенко заявив про те, що вбивці Гонгадзе знайдені, і через кілька місяців кримінальну справу буде передано до суду...

Майже рік тому президент України Віктор Ющенко заявив про те, що вбивці Гонгадзе знайдені, і через кілька місяців кримінальну справу буде передано до суду. Тільки минулого тижня Апеляційний суд м.Києва спробував розпочати розгляд справи по суті. Поки що з цього нічого не вийшло. Як заявила суддя Ірина Григор’єва, засідання перенесене на 23 січня через відсутність одного з обвинувачуваних — Миколи Протасова. Йому стало зле, і карета «швидкої допомоги» госпіталізувала його прямо з залу суду: гіпертонічний криз. Усі учасники процесу погодилися з тим, що продовжувати процес за відсутності одного з підсудних не можна. Хоча, як заявила представник удови Георгія Валентина Теличенко, перенесення розгляду відразу на такий тривалий термін викликає певні підозри. З цим згоден і адвокат матері Гонгадзе Андрій Федур: «Мене приємно здивувало лише те, що конвой зараз викликає обвинувачуваним швидку допомогу. Мабуть, все-таки в країні щось змінилося. А що ж до терміну розгляду, напевно, щось у процесі пішло не так. Напевно, до залу зайшли журналісти».

Пригадую, президент Ющенко обіцяв, що зробить усе можливе для того, щоб процес у справі Гонгадзе був відкритим для громадськості. Зміг він небагато. Кадри, на яких журналісти проривалися до залу засідань, де відбувалося слухання у справі, могли побачити всі бажаючі. Рішення про те, що засідання проводиться в закритому режимі, немає. Але водночас і залу, який може вмістити журналістів, які за службовим обов’язком мусять висвітлювати розгляд історичної для нашої країни справи, у столиці не знайшлося.

Що ж стосується, власне, суті справи, то можна лише констатувати, що вона як була «розчленована» на «етапи» ще при генпрокурорі Піскуну, такою і була передана до суду. Тепер, вже без «нехорошого Піскуна» усе одно окремо розглядається по суті «справа виконавців», а замовників нам усе обіцяють. Незважаючи на загальне обурення цим фактом.

Мати Гії в суд, як відомо, не прийшла. «Замовники не знайдені, а виконавці — цапи відбувайла», — каже Леся Гонгадзе. У неї більше немає надії, вона вважає, що політики використовують процес у своїх інтересах і не зацікавлені в розкритті справи.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво