«Ключові гравці» гратимуться й далі, або Апофеоз політкоректності

Поділитися
Президент Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Драго Кос високо оцінив антикорупційну діяльність нинішнього уряду, передає УНІАН...

Президент Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Драго Кос високо оцінив антикорупційну діяльність нинішнього уряду, передає УНІАН.

«Уряд України є одним із ключових гравців у боротьбі з корупцією. Я хотів би підтвердити це ще раз, знаючи про всі численні кроки й ініціативи, які були здійснені урядом у цьому напрямку», — заявив Д.Кос.

За його словами, уряд продемонстрував свою відданість справі боротьби з корупцією, надіславши до парламенту пакет антикорупційних законопроектів. Він також висловив сподівання, що уряд переконає парламент ухвалити ці законопроекти, які, за його словами, значно поліпшать ситуацію в Україні та життя пересічних громадян. Д.Кос також підкреслив, що аналіз законодавчих ініціатив Кабміну свідчить про готовність уряду вести боротьбу з корупцією.

За словами міністра юстиції України Миколи Оніщука, інститут урядового уповноваженого з питань запобігання та протидії корупції виконуватиме функцію формування антикорупційної політики, координації та взаємодії органів виконавчої влади в реалізації антикорупційних заходів, здійснюватиме аналіз діяльності центральних органів виконавчої влади на предмет корупційних ризиків.

У ході офіційної зустрічі з міністром юстиції України Драго Кос висловив сподівання, що у сфері боротьби з корупцією Україні вистачить політичної волі, щоб і надалі дотримуватися курсу на подолання цього явища.

Сторони підтвердили, що прийняття зазначеного пакета законопроектів є для України необхідним кроком для успішного продовження подальших реформ, зокрема ухвалення законів щодо доброчесної поведінки публічних службовців, створення системи фінансового контролю за їхніми доходами, видатками та майновим станом.

М.Оніщук запевнив єврочиновника у незмінності державної політики у сфері боротьби з корупцією, водночас зазначивши, що гостра політична конкуренція в контексті майбутніх президентських виборів стримує розвиток реформ у цій сфері. Міністр поінформував гостя про те, що він надіслав лист головам депутатських фракцій у Верховній Раді України із закликом якнайшвидше ухвалити пакет антикорупційних законопроектів. У листі, зокрема, наголошується, що подальше зволікання з ухваленням законопроектів унеможливлює реалізацію антикорупційних реформ в Україні, завдає серйозної шкоди міжнародному іміджу держави. М.Оніщук готовий особисто взяти участь у засіданні фракцій з метою обговорення цих законопроектів.

Нині у Верховній Раді до другого читання підготовлено пакет антикорупційних законопроектів, які мають стати першим стратегічним кроком на шляху ґрунтовних антикорупційних реформ. Ідеться про ухвалені в першому читанні ще у 2006 році проекти законів України: «Про засади запобігання та протидії корупції» (реєстраційний №0876), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» (реєстраційний №0875), «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень» (реєстраційний №0877).

Тим часом розгляд пакета антикорупційних законопроектів, запланований Верховною Радою на 16 квітня ц.р., відкладено на невизначений термін.

30 вересня 2008 року Україна надіслала до Ради Європи Звіт про виконання наданих рекомендацій. Під час зустрічі було наголошено, що на сьогодні Україна п’ять рекомендацій виконала повністю, виконання п’яти можна оцінити як задовільне, а п’ятнадцять виконано частково.

Основними елементами, які оцінювалися відповідно до процедури GRECO, були: загальна антикорупційна політика в державі; кримінальна відповідальність за корупцію та конфіскація злочинних доходів; міжнародна співпраця з протидії корупції; заходи запобігання корупції (засоби вирішення конфлікту інтересів, наявність кодексів поведінки, прозорість державної служби, декларування державними службовцями доходів тощо); ефективність функціонування органів, що забезпечують боротьбу з корупцією.

Довідка «ДТ»

Група держав Ради Європи проти корупції є однією із найавторитетніших міжнародних організацій у сфері вироблення та моніторингу дотримання антикорупційних стандартів. Учасниками організації є практично всі держави Європейського континенту, а також США (всього 46 держав).

Україна приєдналася до GRECO у 2006 р. Наприкінці цього ж року в Україні перебувала делегація GRECO, яка підготувала звіт щодо відповідності законодавства України стандартам цієї організації, затверджений у березні 2007 р.

11—15 травня 2009 року Група держав проти корупції Ради Європи планує заслухати звіт України про виконання 25 рекомендацій GRECO щодо посилення протидії корупції. Обговорення звіту України включено в порядок денний пленарного засідання, яке відбудеться у Страсбурзі (Франція).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі