Кількість дозволів на зняття інформації зростає…

Поділитися
У 2008 році апеляційні суди України розглянули 25 тис. 86 подань правоохоронних органів про надання до...

У 2008 році апеляційні суди України розглянули 25 тис. 86 подань правоохоронних органів про надання дозволів на зняття інформації з каналів зв’язку, накладення арешту на кореспонденцію, застосування інших технічних засобів отримання інформації, пов’язане з обмеженням конституційних прав громадян. Для порівняння: у 2005 році суди розглянули 15 тис. таких подань, у 2006 і 2007 роках — майже по 20 тис.

Найбільше таких подань у 2008 році надійшло від керівників оперативних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України (приблизно 15 тис.), Служби безпеки України (близько 8 тис.) та податкової міліції
(1 тис. 655). Крім того, суди розглянули 193 подання інших органів (зокрема прокуратури та підрозділів прикордонної служби).

Найбільше зазначених подань розглянули апеляційні суди: м. Києва — 3 тис. 806, Запорізької та Донецької областей, а також Автономної Республіки Крим — 1 тис. 785.

Для забезпечення конфіденційності зняття інформації з каналів зв’язку та здійснення інших оперативно-розшукових заходів у 2008 році Верховний суд України змінив підсудність розгляду подань щодо надання дозволів на проведення таких заходів у 163 випадках.

У чинному законодавстві питання про тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, передбачених статтями 30, 31, 32 Конституції України, під час проведення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства регулюються досить суперечливо і неповно. З метою забезпечення додержання конституційних прав і свобод людини і громадянина, правильного й однакового застосування судами законодавства, яке регулює порядок надання дозволу на проникнення до житла чи до іншого володіння особи, зняття інформації з каналів зв’язку, контроль за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною та іншою кореспонденцією, застосування інших технічних засобів отримання інформації, пов’язане з обмеженням конституційних прав громадян, пленум Верховно­го суду України у своїй постанові від 28 березня 2008 року №2 дав роз’яснення судам з питань застосування такого законодавства, повідомляє прес-служба ВСУ.

…але багатьох прослуховують без санкції

Принаймні так стверджує потерпілий від незаконного, на його думку, прослуховування, заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. В інтерв’ю «Комсомольской правде» він заявив, що «СБУ в режимі он-лайн прослуховує всіх неугодних владі політиків. Прослуховують за сфальсифікованими справами і документами, а деяких — узагалі без санкцій. Можу застерегти шановних політиків: майте на увазі, вас прослуховують, а у ваших спальнях інколи стоять відеокамери. І як потім використовуватимуть ці фільми, ви не можете собі уявити. А невдовзі вибори! Висновок простий!»

Висновок справді простий: така заява високопоставленого прокурорського працівника не може й не повинна залишатися без відповідної реакції правоохоронних органів, влади. Але поки що адекватної реакції, на жаль, не було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі